107,6 FM

Region. Zarząd województwa śląskiego przeciwko działaniom prowadzonym przez spółkę CPK

Zaostrza się dyskusja w sprawie budowy Kolei Dużych Prędkości w naszym regionie. Zarząd województwa śląskiego zamierza protestować przeciwko wnioskowi o wydanie decyzji środowiskowej, który wpłynął do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach.

Zarząd województwa śląskiego przeciwko działaniom prowadzonym przez spółkę CPK. nRadni nie zgadzają się z wnioskiem o wydanie decyzji środowiskowej złożonym do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach i w protest chcą zaangażować samorządowców. - Członek zarządu województwa, Krzysztof Klimosz zapowiada:

Wątpliwość ma budzić między innymi ograniczenie prędkości pociągów na planach oraz większa od zapowiadanej liczba wyburzeń.

- Mówi radna Mikołowa, Ewa Chmielorz. Z kolei Grzegorz Wolnik z sejmiku województwa śląskiego podkreśla, że dla regionu ważniejsze są projekty z programu Kolej +:

Pozytywna decyzja środowiskowa dla Kolei Dużych Prędkości to jeden z najważniejszych kroków na drodze do rozpoczęcia inwestycji. Śląska szprycha CPK ma przebiegać między innymi przez Mikołów, Łaziska, Orzesze i Mszanę -  aż do granicy z Czechami.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama