107,6 FM

Szkolenie animatorek w nowej formule

Rozpoczął się cykl spotkań przygotowujących animatorki do posługi we wspólnotach Dzieci Maryi w diecezji gliwickiej.

Przygotowania do posługi animatorskiej od tego roku formacyjnego mają nową formułę. Początkowe etapy będą odbywać się w rejonach, a podczas wakacji zorganizowany zostanie turnus kończący szkolenie.

Spotkanie pierwszej grupy odbyło się 18 listopada w parafii św. Franciszka z Asyżu w Zabrzu-Zaborzu. Uczestniczyły w nim dziewczęta z sześciu parafii w Zabrzu i Gliwicach.    

Szkolenie rozpoczęło się Eucharystią odprawioną przez ks. Tomasza Brola, duszpasterza marianek i wikarego miejscowej parafii. W kazaniu nawiązał on do patronki dnia, bł. Karoliny Kózkówny, którą nazwał „pierwszą animatorką”, bo gromadziła przy sobie dzieci, uczyła je modlitwy.

Spotkanie w sali parafialnej wypełniły integracja, praca w grupach, konferencja oraz warsztaty z pisania konspektów. Podjęty został m.in. temat medalików, które noszą Dzieci Maryi, ich różnych rodzajów w zależności od stopnia zaangażowania oraz  liturgii święta patronalnego Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, obchodzonego 8 grudnia. Zajęcia razem z księdzem prowadziły Karina Brylok, moderator diecezjalny oraz animatorki Zuzanna Dobrowolska i Agnieszka Kaczmarczyk.

Kolejne szkolenie planowane jest 25 listopada w parafii Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach. W sumie odbędzie się dziewięć spotkań (po trzy dla trzech grup). Finałowe szkolenie z liturgicznym ustanowieniem animatorek planowane jest w lipcu w sanktuarium w Rudach.  

Szkolenie animatorek w nowej formule   Zajęcia szkoleniowe. FB Dzieci Maryi Diecezji Gliwickiej
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama