107,6 FM

Dąbrowa Górnicza. Nietrzeźwi bez problemu kupują alkohol - raport Stowarzyszenia RoPSA

Szokujące wyniki badania metodą „Tajemniczego Klienta” w Dąbrowie Górniczej. Według raportu Stowarzyszenia RoPSAN - Rodzice Przeciwko Sprzedaży Alkoholu Nieletnim - większość badanych sprzedawców w sklepach nie widziała nic złego w wydaniu alkoholu osobie w stanie nietrzeźwości.

Istnieje społeczne przyzwolenie na sprzedaż alkoholu osobom nietrzeźwym – wynika z raportu Stowarzyszenia RoPSAN – Rodzice Przeciwko Sprzedaży Alkoholu Nieletnim. Audytorzy przeprowadzili badania na terenie Dąbrowy Górniczej, gdzie zdecydowana większość sprzedawców nie miała problemu z wydaniem trunków zataczającemu się klientowi. Co więcej, decyzji nie zmieniło to, że udający pijanego audytor miał w ręku kluczyki od samochodu. - Mówi Bogusław Praisner, prezes zarządu stowarzyszenia RoPSAN:

Nie zareagowały również inne osoby w sklepie. Takiemu zachowaniu sprzeciwia się Anna Meres z Fundacji Trzeźwość:

Na 30 sklepów i stacji benzynowych objętych badaniem jedynie pracownicy 4 placówek odmówili sprzedaży alkoholu osobie nietrzeźwej. Raport Stowarzyszenia RoPSAN trafi na biurko prezydenta Dąbrowy Górniczej oraz do sieci badanych sklepów. W akcję zaangażowane są również szkoły, które przeprowadzą zajęcia profilaktyczne dla młodzieży.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama