107,6 FM

Piekary Śląskie. Przygotowania do Chwalebnego Misterium Męki Pańskiej

Piekarska Kalwaria po raz kolejny zamieni się w śląską Jerozolimę. W Niedzielę Palmową o 9:30 rozpocznie się Chwalebne Misterium Męki Pańskiej, czyli inscenizacja, w której weźmie udział prawie 70 aktorów.

Trwają ostatnie przygotowania do Chwalebnego Misterium Męki Pańskiej w Piekarach Śląskich. W tym roku, pierwszy raz po pandemii, uroczystości powrócą do swojego pełnego kształtu. Inscenizacje zobaczymy więc w Niedzielę Palmową, Wielki Czwartek i w Wielki Piątek.

- Na Kalwaryjskim Wzgórzu pojawi się blisko 70 aktorów, którzy przygotowywali się do roli już od stycznia – mówi odtwórca Kajfasza i reżyser Mateusz Łyko:

Przygotowania do tego wydarzenia, szycie strojów i tworzenie nowej scenografii trwa już od kilku miesięcy i angażuje się w to wiele rodzin – mówi proboszcz piekarskiej Bazyliki, ksiądz Mirosław Godziek:

W tym roku, oprócz Niedzieli Palmowej, części Męki Pańskiej zostaną odegrane również w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek. To pierwsza trzydniowa inscenizacja od czasów pandemii Covid 19.

Start pierwszej inscenizacji w Niedzielę Palmową zaplanowano na godzinę 9:30 na Kalwarii. Uroczystości w czwartek i piątek będą rozpoczynać się od 9:00 w Bazylice Piekarskiej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama