107,6 FM

Katowice: odbyła się Droga Krzyżowa ulicami miasta

Setki mieszkańców Katowic wzięły udział w wieczornej Drodze Krzyżowej ulicami miasta. Tegoroczne nabożeństwo było wyjątkowe, po raz pierwszy bowiem miało charakter ekumeniczny.

Wspólna droga rozpoczęła się w archikatedrze Chrystusa Króla. Krótkie wprowadzające przemówienie wygłosił ks. Andrzej Nowicki, proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach. ̶ Chrystus został skazany na śmierć za nadmiar miłości. Za nazywanie błogosławionymi przegranych, odrzuconych, odsuniętych na dalszy plan, aby nie psuli krajobrazu. Za niszczenie komfortu psychicznego i zadowolenia bylejakością sumień. Za to, że do końca się oddał i do końca ofiarował, ponieważ do końca umiłował pragnąc zapełnić egzystencjalną pustkę sensem życia – podkreślał.

W swoim przemówieniu zwrócił uwagę na ekumeniczny wymiar nabożeństwa. – Tę Drogę Krzyżową chcemy przeżywać w duchu jedności z naszymi siostrami i braćmi z innych kościołów chrześcijańskich. Razem jako wspólnota ludzi wierzących i szukających drogi do pojednania wspólnie chcemy prosić Boga o dar pokoju w świecie – mówił ks. Nowicki.

Następnie uczestnicy wyruszyli na ulice Katowic, aby wspólnie się modlić, rozważając kolejne stacje i śpiewając wielkopostne pieśni. Nabożeństwo zakończyło się w ewangelicko-augsburskiej katedrze Zmartwychwstania Pańskiego.

Biskup Marian Niemiec, który jest gospodarzem tego miejsca podziękował zgromadzonym za udział we wspólnej modlitwie. – Chciałbym wyrazić moją wdzięczność wszystkim, którzy przygotowali tę Drogę Krzyżową. Brałem w niej udział po raz pierwszy i było to dla mnie bardzo głębokie przeżycie – przyznał. Na zakończenie uroczystego błogosławieństwa udzielił abp Adrian Galbas wraz z duchownymi innych wspólnot chrześcijańskich.

 

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy