107,6 FM

Chorzów. III edycja “Lokalu na Start”

W Chorzowie wystartowała trzecia edycja “Lokalu na Start”, czyli programu dla stawiających pierwsze kroki przedsiębiorców. W ramach projektu można się starać o wynajem jednej z przygotowanych przez ratusz przestrzeni z atrakcyjnym czynszem.

Władze Chorzowa oferują młodym przedsiębiorcom 10 lokali z niskimi opłatami za czynsz. To trzecia odsłona akcji „Lokal na Start”, w której można ubiegać się o cztery kąty dla tworzonej przez siebie firmy. Umowa podpisywana jest na cztery lata, a przez pierwszy rok jej trwania miesięczny koszt wpłacany do miasta, to symboliczna złotówka. - Mówi Maciej Mostowik z chorzowskiego magistratu:

Podobne programy działają już od kilku lat w innych miastach województwa śląskiego – w Dąbrowie Górniczej z “Lokalu na Start” skorzystała między innymi Agata Borkiewicz-Cielica:

W obecnej edycji chorzowskiego “Lokalu na Start” ratusz przygotował 10 przestrzeni – głównie poza ścisłym centrum. Można je oglądać po umówieniu się w Wydziale Zasobów Komunalnych Urzędu Miasta. Rozstrzygnięcie zaplanowano na 2 lipca.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama