107,6 FM

Podbeskidzie. Będzie rewitalizacja Kolei Beskidzkiej

Jeszcze w tym roku ruszy rewitalizacja Kolei Beskidzkiej. Malowniczy odcinek łączący Żywiec i Suchą Beskidzką zostanie przystosowany do szybkich pociągów osobowych i towarowych, remont przejdą również perony oraz przejazdy kolejowe na trasie.

Mieszkańcy południa województwa śląskiego zyskają nowe, szybkie połączenie z Małopolską. Rusza rewitalizacja Kolei Beskidzkiej, czyli odcinka łączącego Żywiec z Suchą Beskidzką przez Jeleśnię, Pewel Wielką i Stryszawę. Po remoncie pociągi mają rozwijać na trasie prędkość do 120 kilometrów na godzinę, poprawi się również komfort pasażerów. - Mówi Dorota Szalacha ze spółki PKP PLK:

To świetna wiadomość zarówno dla miłośników kolei, jak również mieszkańców południa województw śląskiego i małopolskiego – mówi Hubert Maślanka, prezes stowarzyszenia Kolej Beskidzka:

Remont linii Żywiec – Sucha Beskidzka ma potrwać do grudnia 2025 roku. Na inwestycję udało się pozyskać 440 milionów złotych ze środków unijnych.

Linia Żywiec-Sucha Beskidzka to jedna z najbardziej malowniczych tras kolejowych w Polsce. Starania o jej rewitalizację zostały podjęte przez miłośników kolei już przed dziesięcioma laty.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama