107,6 FM

Śląskie. Uczelnie łączą siły przeciwko cyberzagrożeniom

Na Śląsku powstał zespół, który będzie działać na rzecz cyberbezpieczeństwa mieszkańców. To połączenie konsorcjum Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Politechniki Śląskiej z Instytutem Technik Innowacyjnych EMAG.

Śląskie uczelnie oraz Sieć Badawcza Łukasiewicz-Instytut Technik Innowacyjnych EMAG będą razem działać na rzecz bezpieczeństwa w sieci. Konsorcjum Cyber Science, w które wchodzą Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Ekonomiczny oraz Politechnika Śląska, chce czerpać praktyczną wiedzę od pracowników Instytutu, by jeszcze lepiej kształcić studentów i - docelowo - uczyć higieny cyfrowej mieszkańców. Na obopólne korzyści liczy też dyrektor EMAG-u Artur Kozłowski:

Do tej pory konsorcjum uczelni skupiało się na kształceniu studentów w zakresie podyplomowych studiów dotyczących cyberbezpieczeństwa. Prowadziło też kursy dla kursantów innych kierunków.

Dzięki tej współpracy studenci i naukowcy będą mogli od kuchni poznać najpilniejsze problemy związane z higieną cyfrową, deepfake'ami czy dezinformacją w sieci. Planowana jest też współpraca z miastem Katowice. Mówi Jan Kozak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach:

Współpraca świata nauki i biznesu ma również dotyczyć przeciwdziałania atakom hakerskim na duże firmy i instytucje państwowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy