107,6 FM

Śląskie. Uwagi w sprawie Velostrady Katowice-Sosnowiec można zgłaszać do końca czerwca

Trwają konsultacje w sprawie Velostrady Katowice-Sosnowiec. Ankietę dotyczącą wstępnej koncepcji można znaleźć na stronie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Do końca czerwca można zgłaszać swoje uwagi do koncepcji Velostrady Katowice-Sosnowiec. Ankietę konsultacyjną uruchomiła na swojej stronie Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Przewodniczący GZM Kazimierz Karolczak zaznacza, że to projekt bardzo ważny dla regionu, ale również trudny do realizacji. Głównie przez problemy z własnością terenów na trasie velostrady:

Poza wypełnieniem ankiety, można również wziąć udział w otwartej debacie i konsultacjach dotyczących projektu. Te zaplanowano na jutrzejsze [19.06] popołudnie w Metrolabie na ulicy Młyńskiej w Katowicach.

Dzięki zgłoszonym uwagom i propozycjom mieszkańców urzędnikom łatwiej będzie dostosować przebieg trasy do potrzeb i uwarunkowań związanych z własnością terenów. Mówi Łukasz Zych – rzecznik prasowy GZM:

Velostrada Katowice-Sosnowiec to trzeci najbardziej zaawansowany projekt rowerowy metropolii. Bliżej realizacji są aktualnie trasy z Katowic do Mysłowic i do Tychów.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy