Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Stasys 22.01.2014 11:32
Niezalogowany użytkownik "Czy Peter Jackson spełnił oczekiwania fanów?". Jeśli jasno sobie powiemy, że Jackson obrazem opowiada swoimi słowami to co przeczytał u Tolkiena, to sprawa jest jasna. Wedle mnie, plusy to: - Jackon bardzo dobrze zna i czuje "świat tolkienowski" a więc nie wypacza go mimo iż dodaje od siebie sporo elementów. Ale jedne z nich są in minus, jak niektóre fragmenty walk, inne dodane w stosunku do tekstu "Hobbita" jak pojawienie się Sarumana i współna narada z Elrondem, Galadrielą - są in plus bo świetnie zarysowują losy bohaterów i ich zmagania które ciągną się aż od początków świata kiedy to Valarowie zmagali z wspóbratem który się zbuntował z Melkorem. A o którego sługach słyszymy w Hobbicie i Władcy Pierścieni, Sauron, Balrog, Ungolianta, smok Smaug. Polecam Silmarilion. To też świetna lektura która pokazująca zmagania duchowe. Jak zły Melkor, próbuje zatruć kłamstwami serca Elfów, jak ta walka u poszczegulnych bohaterów przebiega. Podobnie jak we "Władcy Pierścieni" te zmagania duchowe ze złą mocą Saurona, który kontynując dzieło swojego pana zatruwa serca kojnych istot wypaczajac świat.
Ja polecam "Hobbita" opowiedzianego przez Jackosana. Obniżat tylko notę za zmianę "poetyki obrazu". Akcja jak dla mnie w drugiej części Hobbita toczy sie zbyt szybko, brakuje mi "chwil zatrzymania się obrazem i muzyką" jak to było we Władcy Jecksona. Ale podkreślam, sposób pokazania Tolkienowskiego świata wiernie dla mnie jest plusem przewyższającym błędne posunięcia. Pozdrawiam.
Plusów: 0 ArGut 08.01.2014 22:08
Niezalogowany użytkownik Film ogląda się przyjemnie, ale dla znajomej fanki JRR to jakaś "przekombinowana" historia.
Ucieczka od elfów była zwykłym spływem a nie "amerykańskim" pościgiem na rzece z rozwalaniem setek "samochodów" i efektownymi "fajerwerkami" :)
Plusów: 1 Pacia 08.01.2014 18:36
Niezalogowany użytkownik lusi, bo film jest wzbogacony o wątki z np. Silmariliona. Twórcy chcieli uzupełnić luki dla osób, które ksiązki nie czytały. I moim zdaniem film jest na dobrym poziomie. Polecam :)
Plusów: 0 Mates 03.01.2014 19:00
Niezalogowany użytkownik Czyli, że polecacie?

wszystkie komentarze >