107,6 FM

 • Henryk
  29.03.2018 09:46
  "Wybacz mi moją pychę, która jest skutkiem braku miłości, i obdarz łaską pokory, czyli widzenia siebie i świata w prawdzie." Pycha jest skutkiem egoizmu i blokuje poznanie i rozumienie. Jeżeli jest egoizm, to nie może być miłości, bo miłość wypływa z dobrej woli ducha osoby. Dobra wola, to wola bycia sprawiedliwym i miłosiernym. Sprawiedliwość, to przestrzeganie Przykazań Bożych, a miłosierdzie, to dawanie ze swojego potrzebującym. Aby być sprawiedliwym, trzeba znać prawdę i ją rozumieć. Umywanie nóg, to gest symbolizujący miłość bliźniego be żadnych zahamowań.
  doceń 0
 • mee...
  29.03.2018 17:28
  Bedziesz milowal blizniego swego jak siebie samego...za wiare, za Ojca w niebie Chrystus oddaje zycie...tak i my. Kto jest moja matka, siostra, bratem...ci wszyscy, ktorzy spelniaja wole Boga. Wola Boga zostala spelniona przez ukrzyzowanie Chrystusa, w ktorym i my uczestniczymy...nie ze wzgledu na nas, a ze wzgledu na Boga, ktory jest zazdrosny o swoje stworzenie...dlatego my ulomni, grzesni mamy to szczescie, ze Bog poslal Syna, ktory wiedzial, ze Zmartwywstanie nawet jak wszyscy go opuszcza, ktorzy przyzekali, ze sie nie wyrzekna...jakze jestesmy do niczego...zamiast cieszyc sie zyciem wedlug Prawa...wielu chce udowodnic, ze Chrystus oddal zycie za ulomych i do niczego...
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Panie Jezu, nie rozumiem, co mi uczyniłeś

ks. Stanisław Gańczorz DODANE 29.03.2018 AKTUALIZACJA 29.03.2018

Panie Jezu, nie rozumiem, co mi uczyniłeś