Przewodniczący Górnośląskigo Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia wyliczał najpoważniejsze błędy Polaków za kierownicą.
- Myślę, że hasło "Autonomia 2020" nie było błędem - mówił w Radiu eM członek władz Ruchu Autonomii Śląska, Henryk Mercik
- Mimo suszy śląskie lasy są w niezłym stanie - mówił w Radiu eM Arkadiusz Wojciechowicz, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.
- Wprowadzony niedawno metrobilet jest dowodem na skuteczne działanie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii - powiedział jej przewodniczący Kazimierz Karolczak.
- Konwencja programowa buduje wiarygodność PiS w oczach wyborców - przekonywał w Radiu eM poseł PiS Jerzy Polaczek. Trzydniowa konwencja Zjednoczonej Prawicy w Katowicach zakończyła się w niedzielę (7 lipca).
Cena wywozu śmieci rośnie nie z winy gminy - mówił w Radiu eM burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. W Pszczynie wzrasta z 12,45 zł do 19,10 zł miesięcznie od osoby.
Oszuści wykorzystują zmianę ustawy prądowej i odwiedzają domy, żeby nakłaniać klientów do podpisania nowej umowy na dostawę prądu - mówił w Radiu eM rzecznik Tauron Polska Energia Łukasz Zimnoch.
- Jest wysokie prawdopodobieństwo, że premier Mateusz Morawiecki wystartuje w wyborach parlamentarnych ze Śląska - mówił w Radiu eM dr Tomasz Słupik, politolog z Uniwersytetu Śląskiego.
- Inwestycje w Rybniku nie są zagrożone - mówił w Radiu eM prezydent tego miasta Piotr Kuczera. - Rybnicki odcinek drogi Racibórz-Pszczyna powinien być gotowy do końca roku - dodał.
- Unii Europejskiej nie zastąpi nowa forma Unii Lubelskiej - mówił w Radiu eM politolog, dr hab. Tomasz Kubin, w dniu 450. rocznicy podpisania unii polsko-litewskiej nazwanej Unią Lubelską.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07