107,6 FM

Dariusz Skrobol: Cena wywozu śmieci rośnie nie z winy gminy

Cena wywozu śmieci rośnie nie z winy gminy - mówił w Radiu eM burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. W Pszczynie wzrasta z 12,45 zł do 19,10 zł miesięcznie od osoby.

Dariusz Skrobol: Cena wywozu śmieci rośnie nie z winy gminy (5.07.2019)
Radio eM

Jak wyjaśnił Dariusz Skrobol, na tę cenę składa się m.in. ustalana na szczeblu wojewódzkim opłata środowiskowa, a także koszt transportu. Burmistrz przyznał, że rozumie niezadowolenie mieszkańców, ale w całym kraju cena zbliżyła się do 20 zł od osoby za wywóz odpadów segregowanych. Gość Radia eM zapewnił, że władze miasta szukają sposobu na ulżenie mieszkańcom, ale decyzja rady miasta o ewentualnych dopłatach nie jest prosta.

Burmistrz wyraził też ubolewanie, że rynek gospodarowania odpadami nie jest zdywersyfikowany, co eliminuje konkurencyjność cen. Jako członek zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, powiedział, że w związku dyskutuje się nad tym problemem.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy