Jak przypominał bp Roman Pindel podczas powitania wizerunku Pana Jezusa Miłosiernego, w tej bielskiej świątyni znajduje się od lat obraz namalowany przez Adolfa Hyłę - malarza, którzy wykonał też obraz z Łagiewnik.
W kaplicy kurii diecezjalnej bp Roman Pindel spotkał się na wspólnej modlitwie z kapłanami obejmującymi posługę duszpasterską w nowych parafiach i wręczył dekrety mianujące ich do nowych obowiązków.
W Istebnej uroczyście uczczono 75. rocznicę śmierci uwięzionych w KL Dachau mieszkańców: nauczyciela Pawła Gazurka i pisarza Jerzego Probosza.
Rok temu licznie zgromadzeni wierni i duszpasterze pod przewodnictwem bp. Piotra Gregera powitali Miłosiernego w tej młodej bielskiej parafii. Tu doba miłosierdzia przypadła na czas odpustu ku czci patrona.
Licznym udziałem w procesji Bożego Ciała wierni parafii NMP Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach dali świadectwo swego szacunku dla Pana Jezusa obecnego w Eucharystii.
Wymowne świadectwo wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego złożyli parafianie z Bielan, licznie uczestnicząc w procesji, która przeszła kilka kilometrów z Zasola Bielańskiego do sanktuarium Chrystusa Cierpiącego.
Kilka tysięcy wiernych wzięło udział w żywieckiej procesji Eucharystycznej, która przeszła z konkatedry do kościoła św. Floriana w Żywcu-Zabłociu, łącząc ze sobą dwie części miasta położonego nad rzeką Sołą.
W byłym obozie KL Auschwitz odbyły się uroczystości 77. rocznicy przybycia pierwszego transportu więźniów. Uczestniczyli w nich m.in. premier Beata Szydło, wicepremier Piotr Gliński i bp Roman Pindel.
Zaczęli od modlitwy, a zakończyli radosnymi tańcami w rytmie greckich piosenek Eleni. Przemierzyli ulice Oświęcimia już po raz szósty, by poprzeć rodzinę i wszystkich, którzy bronią prawa do życia.
Św. Brat Albert przez blisko trzy dni był obecny w Gilowicach. W swoich relikwiach nawiedził kościół parafialny i kaplicę filialną w Rozciętej.
redakcja@radioem.pl tel. 32/ 608-80-40sekretariat@radioem.pl tel. 32/ 251 18 07