107,6 FM

Abp Skworc: By Jezus zburzył mur wrogości

Metropolita katowicki wzywa do modlitwy w intencji pokoju. W niedzielę, 31 sierpnia, w każdej parafii archidiecezji katowickiej zostanie odprawiona Msza św. według formularza "O zachowanie pokoju i sprawiedliwości". Po Mszy św. śpiewane będą suplikacje.

Drodzy Bracia i Siostry!

Wkrótce będziemy przeżywać 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pragniemy więc, jako ludzie wiary, powierzyć Jezusowi Chrystusowi, Księciu Pokoju, naglącą sprawę pokoju.

Żyjemy w niespokojnym świecie i trudnym czasie; obecnie w różnych miejscach toczą się 44 konflikty zbrojne. W szczególny sposób jesteśmy wszyscy świadkami działań wojennych na Ukrainie, w Ziemi Świętej i Iraku.

Dlatego zapraszam Was, drodzy Diecezjanie, do wspólnej modlitwy o pokój. Jej szczególnym miejscem będzie katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach, gdzie pod przewodnictwem Przewodniczących Konferencji Episkopatów Niemiec i Polski zostanie odprawiona 31 sierpnia o godzinie 18 Eucharystia, po której nastąpi ekumeniczna i międzywyznaniowa modlitwa przy Radiostacji Gliwickiej, a więc w miejscu, w którym Niemcy dokonali prowokacji w przeddzień wybuchu II wojny światowej.

Módlmy się, aby Jezus Chrystus, który przez odkupienie zburzył rozdzielający ludzi mur wrogości, jednając ich ze sobą i z Ojcem, wprowadził w dzieje człowieka pokój, którego świat dać nie może (por. J 14, 27)!

+ Wiktor Skworc

Arcybiskup Metropolita Katowicki

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy