UE zaniepokojona wejściem wojsk Rosji na Ukrainę

dodane 28.08.2014 13:16

PAP |

Unia Europejska jest bardzo zaniepokojona informacjami o wejściu rosyjskich żołnierzy na terytorium Ukrainy - powiedziała w czwartek rzeczniczka szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton, Maja Kocijanczicz.

UE zaniepokojona wejściem wojsk Rosji na Ukrainę   ALEXEY DRUZHININ /PAP/EPA Lady Ashton i Władimir Putin

"Jesteśmy bardzo zaniepokojeni ostatnimi wydarzeniami, w tym doniesieniami o tym, co dzieje się w terenie. Powtarzamy nasz apel do Rosji, by natychmiast zaprzestała jakiejkolwiek formy wrogości na granicy, w tym przepływu broni, sprzętu i personelu wojskowego z Rosji na Ukrainę" - oświadczyła rzeczniczka na konferencji prasowej.

Tymczasem Ełła Polakowa, członkini Rady Praw Człowieka przy prezydencie Federacji Rosyjskiej, oświadczyła w czwartek, że uważa działania Rosji na Ukrainie za inwazję. "Jeśli masy ludzi pod rozkazami dowódców, na czołgach, pojazdach opancerzonych i z użyciem ciężkiego uzbrojenia znajdują się na terytorium innego kraju, przekraczają granicę, to uważam to za inwazję" - powiedziała Polakowa agencji Reutera.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, KONFLIKT, ORGANIZACJE, UE, UNIA EUROPEJSKA

Przeczytaj komentarze | 10 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Adam2 28.08.2014 22:04
Niezalogowany użytkownik Czy nie jest to owoc naszych grzechów, które czynimy jawnie na całym świecie ,"Myślą ,Mową, Uczynkiem i Zaniedbaniem", występując przeciwko Przykazaniom naszgo Boga i Pana?
Plusów: 0 katolik 28.08.2014 18:22
Niezalogowany użytkownik Jeśli papież poświęcił Rosję Matce Bożej to nie potrzeba.
Plusów: 0 katolik 28.08.2014 18:21
Niezalogowany użytkownik Taki jest owoc modlitwy o pokój.
Plusów: 4 Bobo 28.08.2014 15:10
Niezalogowany użytkownik Jak do nas wejdą rosyjskie czołgi (przy wsparciu np. ruchu autonomi śląska) to NATO i UE też będzie wyrażać zanipokojenie i wzywać do deeskalacji.

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl