Kliczko apeluje do władz Niemiec

dodane 02.09.2014 08:21

PAP |

Mer Kijowa Witalij Kliczko zaapelował we wtorek na łamach dziennika "Bild" do władz Niemiec o dostawy sprzętu wojskowego dla Ukrainy. Podjęta już decyzja o dostawach niemieckiej broni dla irackich Kurdów jest odważna i słuszna - pisze Kliczko w komentarzu.

Kliczko apeluje do władz Niemiec   Wiikipedia (PD) Witalij Kliczko

"Istnieje jednak jeszcze inna lista potrzeb, na którą od trzech miesięcy nie ma odpowiedzi" - krytykuje ukraiński polityk.

"Od trzech miesięcy Ukraina zabiega o wsparcie ze strony krajów NATO. A przecież nie chodzi o wyrzutnie rakiet czy karabiny, lecz hełmy i kamizelki kuloodporne", by lepiej chronić ukraińskich żołnierzy walczących z prorosyjskimi separatystami - czytamy w artykule Kliczki.

"Europa musi wreszcie zrozumieć, że stawką od dawna nie jest tylko Ukraina. Ukraińscy żołnierze bronią nie tylko Ukrainy, lecz całej Europy, bronią europejskich wartości. Trzeba powstrzymać (prezydenta Rosji Władimira) Putina" - pisze mer Kijowa.

Rząd Niemiec zdecydował w niedzielę, że przekaże broń irackim Kurdom, którzy walczą z dżihadystami z Państwa Islamskiego. Będzie to m.in. 30 wyrzutni rakiet przeciwpancernych Milan wraz z 500 pociskami oraz 8 tys. karabinów szturmowych G3 i G36.

 

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KONFLIKT, NIEMCY, ROSJA, UKRAINA

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 _jasiek 02.09.2014 11:44
Uratuje imperium? Imperium jest tak, gdzie kiedykolwiek stanęła noga rosyjskiego/sowieckiego sołdata. Suworow zalazł aż za Alpy. Zaś Zachodowi brak przywództwa, Obama ma po mamusi mentalność hippisa a Frau Ribbentrop marzy się alians z Rosją, jak za czasów jej idolki, niesławnej pamięci Katarzyny II.
Plusów: 2 operator 02.09.2014 10:24
Widać, słychać i czuć że armia ukraińska zaczyna swój odwrót a co za tym idzie spadną morale i siła tej armii bedzie jeszcze mniejsza. Kiedy Ruscy zaczna zbliżać sie do Kijowa a świat dalej będzie napominał Putina nie robiąc nic, na Ukrainie zacznie się panika i strach przed najeźdźcami, pierwsi uchodźcy na masowa skalę (głównie do Polski) i wtedy rząd ukraiński straci wiarygodność i poparcie ludności a to będzie oznaczało że władzę mogą przejąc politycy bardziej ugodowi wobec Moskwy i bez dalszego rozlewu krwi Putin uratuje imperium rosyjskie. Potem tzw."świat" powoli pogodzi się z tym faktem i wszystko wróci do względnej normy. Tylko pozostanie pytanie- na jak długo?

wszystkie komentarze >