Putin i Poroszenko rozmawiali przez telefon

dodane 03.09.2014 09:10

PAP |

Prezydenci Rosji i Ukrainy, Władimir Putin i Petro Poroszenko, rozmawiali przez telefon o sposobach wstrzymania rozlewu krwi na południowym wschodzie Ukrainy - poinformował w środę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Putin i Poroszenko rozmawiali przez telefon   ALEXEY NIKOLSKY /PAP/EPA Według Pieskowa "oceny prezydentów dwóch krajów dotyczące możliwych dróg wyjścia z ciężkiej kryzysowej sytuacji są w znacznym stopniu zbieżne"

Pieskow nie sprecyzował, kiedy konkretnie odbyła się ta rozmowa.

Putin od wtorku przebywa na Dalekim Wschodzie, skąd w środę udaje się do Mongolii. Natomiast Poroszenko leci w czwartek do Newport w Walii, gdzie weźmie udział w szczycie NATO. Prezydent Rosji tym razem nie został zaproszony na spotkanie przywódców państw Sojuszu Północnoatlantyckiego.

"Kontynuowano dyskusję na temat kryzysu wojennego i humanitarnego na Ukrainie. Szefowie państw wymienili poglądy na to, co w pierwszej kolejności należy zrobić dla jak najszybszego wstrzymania rozlewu krwi na południowym wschodzie tego kraju" - przekazał sekretarz prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiej.

Według Pieskowa "oceny prezydentów dwóch krajów dotyczące możliwych dróg wyjścia z ciężkiej kryzysowej sytuacji są w znacznym stopniu zbieżne".

To już drugi kontakt Putina i Poroszenki w ciągu ostatniego tygodnia. W ubiegły wtorek, 26 sierpnia, liderzy Rosji i Ukrainy przez ponad dwie godziny konferowali w Mińsku przy okazji spotkania Unia Celna-Ukraina-Unia Europejska. Poroszenko zabiegał wówczas o poparcie dla swojego planu pokojowego dla południowo-wschodniej Ukrainy.

 

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KONFLIKT, PREZYDENT, ROSJA, UKRAINA