107,6 FM

Zakazać zasłaniania twarzy?

Prezydent Bronisław Komorowski poinformował w środę, że skierował do marszałków Sejmu i Senatu list dotyczący przyspieszenia prac nad prezydenckim projektem zmian w prawie, zakładającym wprowadzenie zakazu zasłaniania twarzy.

Prezydencki projekt zmian w prawie o zgromadzeniach, którego celem było zwiększenie bezpieczeństwa podczas manifestacji skierowany został do Sejmu w listopadzie 2013 roku. Główna propozycja dotyczy kwestii zakrywania twarzy przez demonstrantów. Po pierwszym czytaniu w Sejmie w styczniu tego roku projekt trafił do dalszych prac w sejmowej komisji.

Nasza sonda: Czy jesteś za zakazem zasłaniania twarzy na manifestacjach?

 

« 1 »
 • Zakaz, ale dla wszystkic
  12.11.2014 12:25
  Czy zakaz będzie obowiązywał także policjantów. Zakrywanie przez nich twarzy to prawdziwy ewenement w krajach demokratycznych. Dwa lata temu, to właśnie policjanci z zasłoniętymi twarzami brali udział w rozróbach. Trzeba przypomnieć, że policjanci wystąpili z zasłoniętymi twarzami po tym, jak trzy lata temu sfilmowano jednego z nich w trakcie kopania w głowę obalonego przechodnia.

  Znając jednak nasze realia, zakaz będzie dotyczył tylko demonstrantów, a chronił bijących przechodniów.
 • vanitas
  12.11.2014 18:40
  Prawo nie powinno (bo ludzie boją się stracić np. pracę), ale organizator powinien mieć prawo zabronić (lub nie) przychodzenia w maskach...
  doceń 0
 • ekonom
  13.11.2014 12:23
  pracuję na uczelni. Apeluję o zakaz odsłaniania pośladków. co druga studiująca osoba chodzi z odsłoniętą połową pupy. Niech prezydent wystąpi z inicjatywą.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama