107,6 FM

Papież przyleciał do Strasburga

Papież Franciszek przybył we wtorek przed południem do Strasburga, gdzie odwiedzi Parlament Europejski i Radę Europy. Będzie to najkrótsza zagraniczna podróż w historii papieskich pielgrzymek; potrwa około 4 godzin.

Po prywatnym powitaniu na strasburskim lotnisku papież uda się od razu do Parlamentu Europejskiego, gdzie o godz. 11.15 wygłosi przemówienie w czasie uroczystej sesji eurodeputowanych z 28 państw Unii.

W południe Franciszek będzie gościem Rady Europy, do której należy 47 krajów. Tam również zapowiedziano jego wystąpienie. Po nim odleci do Rzymu.

W opinii watykanistów na forum PE papież będzie wzywał do budowy mostów porozumienia i solidarności w Europie, której nie dzieli już mur. Należy też oczekiwać powtarzanych często w Kościele apeli do Unii o to, aby przestała zajmować się sama sobą, by zerwała z biurokracją i otworzyła bardziej na świat i problemy potrzebujących.

To piąta zagraniczna podróż Franciszka, po jego wizytach w Brazylii, Ziemi Świętej, Korei Południowej i Albanii.

To również wyjątkowy tydzień w historii pielgrzymek papieży. W ciągu zaledwie kilku dni odbędą się aż dwie. W piątek Franciszek jedzie do Turcji.

Videotransmisja na żywo:

Visit to the European Parliament and the Council of Europe - 2014.11.25
vatican

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama