107,6 FM

Ołtarz, który jest obrazem

W poświęconej 29 listopada nowej kaplicy adoracji w kościele pw. NMP Matki Miłosierdzia Pan Jezus czeka cały czas. W kontemplacji Chrystusa Eucharystycznego ma pomóc niezwykle piękny ołtarz.

Niezwykły prezent dostała oleśnicka wspólnota parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia. U progu Adwentu otwarta i poświęcona została kaplica adoracji. O jej niezwykłości świadczy to, że Chrystus w kawałku hostii umieszczony jest w specjalnie w tym celu wykonanym ołtarzu.

Dzieło sztuki, bo tak należy traktować ołtarz, zostało wykonane w Gdańsku, w pracowni Mariusza Drapikowskiego, tego samego, który wykonał już trzy ołtarze należące do cyklu 12 Gwiazd w Koronie Matki Bożej. Mają one docelowo trafić na różne kontynenty i stać się miejscami wieczystej modlitwy o pokój na świecie (więcej o tym pisaliśmy w poprzednim numerze "Gościa Wrocławskiego". Artykuł można znaleźć też TUTAJ).

Oleśnicka instalacja, poza małymi szczegółami, jest taka sama jak ołtarz wykonany do bazyliki Matki Bożej Pokoju w Yamoussoukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej. W centrum znajduje się Eucharystia, którą obejmuje Matka Boża, wskazując na Jezusa. Cała scena wpleciona jest w Całun Turyński. Ołtarz został wykonany w szkle kryształowym.

Poświęcenia nowej kaplicy dokonał metropolita wrocławski, abp Józef Kupny. - Piękne jest to, że w Adwent wkraczacie z tą nową kaplicą adoracji Najświętszego Sakramentu. To miejsce będzie wam ułatwiało wasze osobiste spotkanie z Bogiem - mówił w homilii podczas Mszy św. poprzedzającej obrzęd. Przekonywał, że podczas modlitwy przed Eucharystycznym Chrystusem każdy będzie mógł z Nim porozmawiać jak z przyjacielem - będzie mógł opowiedzieć mu, czym żyje i co go nurtuje, o radościach i troskach. - Jezusowi zależy na tobie, więc możesz mówić mu o wszystkim (...), a On cię będzie uważnie słuchał - przekonywał. Nawiązując do rozpoczętego Adwentu, zaznaczył, że dzięki tym spotkaniom w kaplicy adoracji będziemy czekać na powtórne przyjście Pana z radością.

________________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama