Zwolennik marihuany burmistrzem Wadowic

dodane 01.12.2014 14:35

KAI |

W Wadowicach walkę o fotel burmistrza wygrał 36-letni Mateusz Klinowski, związany z lewicą aktywista polityczny, wykładowca prawa i zwolennik dopuszczenia do używania i posiadania marihuany.

Zwolennik marihuany burmistrzem Wadowic   Henryk Przondziono /Foto Gość Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach

Według nieoficjalnych danych, w niedzielnych wyborach samorządowych na niedoszłego kandydata z listy Zielonych do Parlamentu Europejskiego, zagłosowało 8110 wyborców (56,8 proc.), a na sprawującą funkcję wadowickiego burmistrza od ponad 20 lat Ewę Filipiak 6161 osób (43,1 proc.).

Były radny wadowicki kojarzony jest z Januszem Palikotem i jego partią, choć sam oficjalnie odcina się od tych powiązań. Współtworzył Polską Sieć Polityki Narkotykowej. Z wykształcenia jest prawnikiem i filozofem. Obecnie pracuje w Katedrze Teorii Prawa, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2014 roku był kandydatem z listy Zielonych do Parlamentu Europejskiego. Nie zebrał jednak liczby podpisów wymaganej do jej zarejestrowania.

Kandydował na stanowisko burmistrza Wadowic z ramienia stowarzyszenia „Inicjatywa Wolne Wadowice”. Jego główne hasło kampanii wyborczej brzmiało „Zmień ze mną Wadowice na lepsze”. Klinowski zapowiadał rozprawienie się z wadowickim „układem rządzącym”. Na internetowym blogu aktywista określa swoją postawę jako „radykalny głos pokolenia JP2 z miasta, gdzie wszystko się zacięło”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| WADOWICE, WYBORY, WYBORY 2014

Przeczytaj komentarze | 11 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 ON 02.12.2014 19:21
Niezalogowany użytkownik Ambony w kosciolach byly potrzebne w czasach kiedy nie bylo naglosnienia. Chodzilo o to zeby ludzie slyszeli co ksiadz mowi. Z gory dzwiek lepiej byl slyszalny. Obecnie ambony w kosciolach sa nie potrzebne.
Plusów: 0 Andrzej 02.12.2014 17:02
Niezalogowany użytkownik Mają kogo wybrali teraz da im popalić!!!
Plusów: 0 Adrian 02.12.2014 11:17
Niezalogowany użytkownik A w których kościołach widziałeś księdza na ambonie? Bo ja widzę na jakiś podeścikach.

Ambona symbolizuje wagę spraw jakie są prze zeń głoszone. Jeżeli jest coraz mniejsza i niższa, ranga się obniża (symbolicznie).
Ludzie wolą słuchać kazań z innej ambony, usytuowanej tuż pod chmurami, tak żeby każdy mógł ją widzieć - nazywa się telewizja.
Bo z tych podeścików głos tak jakby nie dochodził.
Plusów: 2 Grzegorz 02.12.2014 08:22
Niezalogowany użytkownik Wyniki wyborów w Częstochowie i Wadowicach postrzegam jako klęskę misji ewangelizacyjnej Kościoła. Kler z ambon na ulice! Nie bać się świeckich!

wszystkie komentarze >