Ukraina: Incydent w elektrowni atomowej

dodane 03.12.2014 13:13

Tomasz Rożek

O sprawie poinformował w specjalnym komunikacie Arsenij Jaceniuk.

Ukraina: Incydent w elektrowni atomowej   HENRYK PRZONDZIONO /Foto Gość Elektrownia atomowa na Węgrzech

W Zaporoskiej Elektrowni Atomowej na Ukrainie, największej siłowni tego typu w Europie doszło do incydentu. W specjalnym komunikacie, kilkanaście minut temu poinformował o tym premier kraju Arsenij Jaceniuk. Powiedział także, że więcej szczegółów poda w czasie konferencji prasowej, która ma mieć miejsce w ciągu najbliższych godzin.
Incydent miał miejsce w poniedziałek, w największej w Europie elektrowni atomowej położonej na południowym wschodzie kraju. Wiadomo że nie doszło do wycieku, a promieniowanie w okolicy elektrowni nie jest podwyższone. Z niepełnych informacji wynika, że wyłączono jeden z kilku reaktorów elektrowni. Do podobnej sytuacji w tej samej elektrowni doszło kilka miesięcy temu. Wtedy także wyłączono jeden z bloków elektrowni. I także wtedy nie było ani wycieku ani podwyższonego promieniowania.
Zaporoska Elektrownia Atomowa to największa elektrownia jądrowa w Europie. Zainstalowano w niej sześć reaktorów typu WWER-1000 o mocy 950 MW każdy. W wyniku wyłączenia jednego z nich, kłopoty z energią elektryczną mogą mieć mieszkańcy niektórych regionów Ukrainy (niektóre źródła podają w tym kontekście miasto Charków).

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Awa 03.12.2014 15:12
Mam nadzieję ,że w dzisiejszych czasach powiedzą prawde....chociaż to i tak już chyb anie będzie miało w sumie większego znaczenia

wszystkie komentarze >

Reklama