107,6 FM

100 tysięcy i więcej

Inicjatywę ustawodawczą "Rodzice chcą mieć wybór" Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców poparło już 100 tys. osób. Ale podpisy zbierane są nadal, by mieć pewność, że ich wymagana liczba trafi do Sejmu - pisze "Nasz Dziennik".

Inicjatywa ma na celu doprowadzenie do zmiany przepisów, tak by to rodzice decydowali, czy dziecko pójdzie do I klasy w wieku 6 czy 7 lat. Według projektu 5-latki mają też prawo, a nie obowiązek edukacji przedszkolnej, zaś rodzice mogą wpływać na program nauczania w szkołach, przedszkolach i wybór podręczników.

Do siedziby Stowarzyszenia każdego dnia spływają setki podpisów. A akcja wciąż trwa - potrzebny jest bowiem pewien zapas na wypadek, gdyby część głosów została negatywnie zweryfikowana - wyjaśnia "NDz".

Dziś odebraliśmy na poczcie rekordową liczbę paczek, ok. 20 kg - wylicza Tomasz Elbanowski ze Stowarzyszenia, podkreślając, że jak największa ilość podpisów to też kwestia presji społecznej: im więcej osób poprze inicjatywę, tym większą będzie miała ona moc. Zachęcamy, by wszyscy, którzy jeszcze chcą się włączyć w zbiórkę, zrobili to; czekamy na podpisy - mówi.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama