107,6 FM

Asia Bibi - szóste Boże Narodzenie w celi

Asia Bibi przed szóstym Bożym Narodzeniem w więzieniu: módlcie się za mnie i cieszcie się ze świąt w rodzinie

Asia Bibi prosi Papieża i wszystkich chrześcijan, aby pamiętali o niej w modlitwie. „Mocno wierzę, że wasza modlitwa może mi pomóc, bym pewnego dnia znów mogła się cieszyć cennym darem wolności” – powiedziała Bibi w wywiadzie dla włoskiego portalu Vatican Insider. Udzieliła go za pośrednictwem fundacji, która udziela jej pomocy prawnej oraz wspiera jej rodzinę, której również grozi niebezpieczeństwo ze strony islamistów.

Asia Bibi ma 44 lata, jest mężatką, matką pięciorga dzieci. Przygotowuje się do szóstego Bożego Narodzenia w więzieniu, piątego w cieli śmierci. W 2009 r. skazano ją na powieszenie za rzekomą obrazę Mahometa. W październiku po raz kolejny odrzucono jej apelację. Teraz wyrok może cofnąć jedynie Sąd Najwyższy.

Asia Bibi liczy na cud. W wywiadzie przypomina los św. Piotra, którego Anioł wyprowadził z więzienia w Jerozolimie. „Wierzę, że Jezus Chrystus swą potężną ręką przywróci mi wolność” – mówi pakistańska katoliczka, przyznając, że w tym przedświątecznym okresie bardzo tęskni za rodziną. Apeluje też do wszystkich chrześcijan, aby cieszyli ze świąt w rodzinnej atmosferze: „Modlę się, aby wszyscy chrześcijanie spędzali Boże Narodzenie w jedności ze swymi bliskimi. Niech Bóg zachowa jedność waszej rodziny. To najcenniejszy dar, jaki można mieć” – mówi Asia Bibi.

Pakistańska katoliczka przyznaje również, że przez wszystkie te lata uwięzienia i sądu kurczowo trzyma się Pisma Świętego. Ono jest dla mnie pocieszeniem i światłem w najbardziej mrocznych chwilach – przyznaje. Szczególnie bliskie są jej słowa Psalmu 138: „Gdy chodzę wśród utrapienia, Ty zapewniasz mi życie, wbrew gniewowi mych wrogów; wyciągasz swą rękę, Twoja prawica mnie wybawia. Pan za mnie wszystkiego dokona”.

« 1 »
 • sorcier
  20.12.2014 21:37
  Boże jej błogosław!
  doceń 6
 • saper
  20.12.2014 22:37
  To jest wiara, której mi brakuje
  doceń 0
 • krzysztof świątek
  22.12.2014 21:20
  Czy my Polacy potrafili byśmy spędzić 6 lat w więzieniu za to że wierzę w CHRYSTUSA na pewno nie a ta dziewczyna już 6 lat jest w niewoli w tym 5 rok w celi śmierci MÓDLMY SIĘ BY NOWO NARODZONY SYN BOŻY DOKONAŁ CUDU I DAŁ JEJ WOLNOŚĆ AMEN.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama