107,6 FM

Tort na 2014. urodziny Jezusa

Urodzinowym tortem dzieci w parafii św. Wincentego a Paulo w Otwocku uczciły urodziny Jezusa.

Już kolejny rok z rzędu, po Mszy św. w uroczystość Narodzenia Pańskiego przed ołtarz wniesiono wielki tort z płonącymi zimnymi ogniami. W tym roku tort zdobiła marcepanowa szopka, a pośród otaczających ją palm i ozdobnych choinek z kremu umieszczono napis „Gloria in excelsis Deo”.
Zamiast okolicznościowego kazania ks. Jerzy Król przeprowadził zgromadzone dzieci w procesji do szopki. Procesję kaznodzieja połączył ze „zgadywanką”, w której dzieci w logiczny ciąg ułożyły śpiewane kolędy począwszy od „Wśród nocnej ciszy”, poprzez „Przybieżeli do Betlejem”. Przy szopce dzieci powitały małego Jezuska kolędą „Jezus malusieńki” i „usypiały” śpiewając „Lulajże Jezuniu”. A na koniec, wraz ze wszystkimi wiernymi, zaśpiewały „Bóg się rodzi”.

Na zakończenie Mszy św. ks. Król podziękował fundatorom, którzy od 11 lat przygotowują urodzinowy tort dla Pana Jezusa – właścicielom popularnej w Otwocku cukierni „Sosenka”. Jak co roku, po wigilijnej wieczerzy właściciel cukierni Cezary Smus wraz z najbliższymi przygotowuje ponad metrowej długości tort. Jest on na tyle duży, że z powodzeniem pozwala obdzielić wszystkich obecnych na Mszy świętej.


 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama