Potrzebna pomoc dla ofiar Boko Haram

dodane 25.01.2015 11:20

KAI |

Caritas chce tworzenia w Nigerii obozów dla uciekających przed islamistami.

Potrzebna pomoc dla ofiar Boko Haram   VOA

W Nigerii trzeba natychmiast stworzyć obozy dla uchodźców, w których będą panowały ludzkie warunki życia. Z takim apelem do władz tego afrykańskiego kraju, a zarazem do wspólnoty międzynarodowej zwróciła się Caritas Nigerii. Organizacja przypomina, że ponad milion osób musiało opuścić swe domy na skutek krwawych działań islamskich fundamentalistów z Boko Haram. Szacuje się, że kilkadziesiąt tysięcy Nigeryjczyków schroniło się też w sąsiednim Czadzie i Kamerunie.

„Uchodźcy żyją w katastrofalnych warunkach. Prowizoryczne obozy nie zapewniają minimalnych warunków sanitarnych, brakuje też pomocy medycznej. Nigeryjskie władze dostarczają potrzebującym ostatecznie tylko minimum żywności” – mówi dyrektor tamtejszej Caritas ks. Evaristus Bassey.

Kapłan wskazuje, że ciężar pomocy dla niewinnej ludności cywilnej, wśród której większość stanowią kobiety i dzieci, spoczywa na barkach wspólnot lokalnych, które nie są w stanie temu sprostać. „Uchodźcy potrzebują konkretnej pomocy. W przeciwnym razie dramat, jaki przeżywa Nigeria jeszcze się znacznie pogłębi” - zaznacza dyrektor Caritas Nigeria.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BOKO HARAM, ISLAMIZM, NIGERIA

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 ble 26.01.2015 08:26
Niezalogowany użytkownik To znaczy, że też należysz do caritas i ta opinia obejmuje i ciebie. Naprawdę gratuluję odwagi w samokrytyce. Ale zamiast bić się publicznie w piersi, może zaczniesz coś zmieniać. O coś zawalczysz. Nie sądzisz, że warto?
Plusów: 2 sorcier 25.01.2015 23:58
Ciekawa "logika": Na podstawie faktu jednostkowego odrzucać ogół. To tak jakby - z faktu, że niektóre ulice są ciemne - stwierdzać, że w całej Polsce ulice są nieoświetlone.
Plusów: 0 uwaga 25.01.2015 15:28
Niezalogowany użytkownik Mam okazję obserwować od środka rzetelność pracy naszej parafialnej Caritas i dlatego na tę organizację nie daję już ani złotówki...
Szkoda, że tak to wygląda.

wszystkie komentarze >