Nigeria: Islamiści atakują wielkie miasto

dodane 25.01.2015 14:09

PAP |

Nieznani napastnicy, najprawdopodobniej bojownicy islamistycznej partyzantki Boko Haram, od kilkunastu godzin atakują Maiduguri, jedno z największych miast na północnym wschodzie Nigerii - podały w niedzielę źródła w wojsku i rządzie.

Nigeria: Islamiści atakują wielkie miasto   AK Rockefeller / CC 2.0 Fanatycy z Boko Haram chcą stworzyć w Nigerii państwo islamistyczne

Bojownicy zaatakowali krótko po północy od strony przedmieść. Ok. godz. 9 w niedzielę nadal słychać strzały, a wojskowe śmigłowce krążą nad miastem. Zablokowano wszystkie drogi, a sklepy są zamknięte - podała agencja Reuters, powołując się na świadka.

Zamieszkane przez ponad milion mieszkańców Maiduguri, stolica i największe miasto stanu Borno, byłoby dla islamistów ważną zdobyczą w ich staraniach o utworzenie w Nigerii własnego, rządzącego się szariatem państewka.

Boko Haram od 2009 r. prowadzi partyzancką walkę zbrojną, w której zginęły tysiące osób. Bojownicy tego ugrupowania kontrolują znaczne terytorium, obejmujące obszary w stanach Borno i sąsiednich Adamawa i Yobe. W grudniu przejęli bazę wojskową w Badze nad jeziorem Czad.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BOKO HARAM, NIGERIA, TERRORYZM

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Anna 25.01.2015 20:37
Niezalogowany użytkownik ... a Kościół obchodzi Dzień Islamu.
Plusów: 1 Krzysiek 25.01.2015 17:23
Niezalogowany użytkownik >>Zamieszkane przez ponad milion mieszkańców Maiduguri, stolica i największe miasto stanu Borno, byłoby dla islamistów ważną zdobyczą<<

Nawet jeżeli ci tzw agresywni islamiści znikną i nastaną islamiści ci tzw normalni (cokolwiek to innego znaczy) to czy oddadzą Chrześcijanom to co ich poprzednicy zabrali?

Na podstawie dotychczasowych doniesień i przykładów - nie ma szans - dla islamu nawet tego umiarkowanego Chrześcijan to obiekt do zmuszenia aby był muzułmaninem (wtedy dla nich już nie będzie obiektem a człowiekiem).

Dialog - prowadzi człowiek z człowiekiem.

wszystkie komentarze >