107,6 FM

PIOTR SOLORZ - Obudź Się

Utwór promujący Musical „Jonasz” będący sceniczną adaptacją biblijnej Księgi Jonasza.

Musical zostanie zaprezentowany w katowickim SPODKU 17 lutego 2015r. w tzw. "Ostatki" . Na Musical zapraszają: twórcy megawidowisk „Franciszek- wezwanie z Asyżu” i „Exodus”, Teatr A oraz Wspólnota Młodzieżowa NINIWA świętująca jubileusz 10 lecia.
Premiera autorskiego przedstawienia (tekst i reżyseria: Mariusz Kozubek, muzyka: Marcin Dzwonowski) została zrealizowana przez zespół Teatru „A” w Gliwicach 17.03.1996 r. Od tamtej pory spektakl (najpierw jako wieloobsadowy musical, później w formie kameralnego przedstawienia muzycznego) został zagrany kilkaset razy na terenie całej Polski.Biblijna historia „Jonasza” w musicalowej interpretacji będzie dynamicznym, pełnym przekornego humoru przedstawieniem. Atrakcyjna fabuła zostanie opowiedziana widowiskowymi, teatralnymi środkami - eksponując przede wszystkim młody, roztańczony i rozśpiewany zespół. Muzyka, łącząca klimaty żydowskie z rockiem i popem, dynamiczne układy choreograficzne, sceniczny żart oraz malownicze sceny mistyczne składają się na spektakl, który intryguje, porywa - ale równocześnie skłania do refleksji nad Bożym Miłosierdziem, przewyższającym wszelką ludzką logikę.

W nowej odsłonie musicalu, która odbędzie się w katowickim Spodku 17 lutego weźmie udział ponad 150 wykonawców. Obok kilkuosobowego Zespołu Teatru „A” wystąpią zaproszeni do współpracy wokaliści, aktorzy oraz młodzież występująca w megawidowiskach "Franciszek- wezwanie z Asyżu" i "Exodus"  przygotowująca się podczas wielomiesięcznych warsztatów do udziału w scenach zbiorowych, w tym młodzież reprezentująca  Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz  Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA (sceny taneczne).
W roli Jonasza wystąpi Piotr Solorz, student Akademii Muzycznej w Katowicach, stypendysta Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, odtwórca jednej z ról w megawidowisku „Exodus”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama