107,6 FM

Sprawdź, czy nie jesteś Azjatą

Przed IV Krajowym Kongresem Misyjnym geografia… staje na głowie.

W okolicach Namysłowa szumi ocean, w Trzebnicy można rozglądać się za baobabami, pod Sobótką spodziewaj się amazońskiej dżungli. Wszystko to za sprawą diecezjalnych przygotowań do IV Krajowego Kongresu Misyjnego, który odbędzie się od 12 do 14 czerwca w Warszawie.

Mieszkańcy wrocławskiej archidiecezji przygotowują się oczywiście do wyjazdu na centralne spotkania w stolicy – a program jest niezwykle bogaty – ale u nas, na miejscu, też nie braknie misyjnych przedsięwzięć. – W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży naszą archidiecezję nazwano „Galileą Pogan”. Wykorzystujemy więc okazję, by przybliżyć temat ewangelizacji wszystkich części świata. Archidiecezja została podzielona na 5 kontynentów, a każdy z nich przygotowuje jakieś wydarzenie specjalne – mówi s. Kazimiera z referatu misyjnego  wrocławskiej kurii.

Będzie okazja, by podzielić się doświadczeniami współpracy z misjonarzami i wspierania na różne sposoby ich posługi, ale także zainteresować misyjną tematyką nowe osoby. Program spotkań się kształtuje, wiadomo już jednak między innymi, że przedstawiciele Ameryki zaproszą w czerwcu dzieci z całej diecezji na zjazd pokongresowy na terenie parafii pw. św. Filomeny w Gniechowicach (w planach jest m.in. spotkanie z misjonarzem, indiańska wioska, gra terenowa i mnóstwo niesamowitych atrakcji), a w Trzebnicy odbędzie się spotkanie dzieci pierwszokomunijnych, wpisane w misyjną tematykę.

Sprawdź, czy nie jesteś Azjatą   S.M. Kazimiera z referatu misyjnego wrocławskiej kurii Agata Combik /Foto Gość Już niedługo, 28 lutego, na Ostrowie Tumskim odbędzie się misyjna Droga Krzyżowa. Trwają już zapisy na V Jubileuszowy Festiwal Piosenki Religijno-Misyjnej pod hasłem „Dzieci wszystkich kontynentów chwalcie Pana… w rytmie Alleluja”, który odbędzie się 16 kwietnia przy parafii pw. św. Maurycego we Wrocławiu. Warto już także przygotowywać prace na konkurs plastyczny pt. „Mój kolega z Azji” – w którym w dowolnej technice trzeba przedstawić chłopca lub dziewczynkę w stroju narodowym azjatyckiego kraju. Więcej informacji o festiwalu i konkursie tutaj i tutaj.

IV Krajowy Kongres Misyjny pod hasłem „Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału” nawiązuje m.in. do 50. rocznicy ogłoszenia soborowego dekretu "Ad gentes" – o działalności misyjnej Kościoła. Warszawskie spotkanie wpisane jest w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. i 1050-lecie chrztu Polski.

Sprawdź, na jakim kontynencie mieszkasz

Dekanaty archidiecezji wrocławskiej zostały podzielone na kontynenty – na misyjnej mapie zielona barwa oznacza Afrykę (Brzeg Dolny, Góra Wsch. i Zach., Milicz, Prusice, Trzebnica, Wołów), żółta – Azję (Miękinia, Środa Śl., Wrocław Śródmieście, Wrocław-Osobowice, Wrocław-Psie Pole; Wrocław-Leśnica, Wrocław-Kozanów), czerwona – Amerykę (Borów, Kąty Wrocławskie, Sobótka, Strzelin, Wiązów, Ziębice), biała Europę (Oława, dekanaty Wrocław-Krzyki, Wrocław-Katedra, Wrocław-Południe, Wrocław-Sępolno, Wrocław-Wschód), niebieska – Oceanię (Brzeg Południe i Północ, Jelcz Laskowice, Namysłów Wschód i Zachód, Oleśnica Wschód i Zachód).


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama