Muzycy dla ŚDM

dodane 03.02.2015 09:48

Weronika Pomierna

W składzie między innymi Magdalena Frączek. Utwór promuje akcję Bilet dla Brata, wspierającą przyjazd młodzieży ze Wschodu na ŚDM.

Muzycy dla ŚDM   materiały Komitetu ŚDM Utwór promuje akcję Bilet dla Brata, wspierającą przyjazd młodzieży ze Wschodu na ŚDM

Są młodzi, pełni energii i zafascynowani ideą ŚDM. UNDER30, czyli w skrócie <30. Formacja, którą razem z przyjaciółmi stworzyła Magdalena Frączek tuż po tym, jak papież Franciszek ogłosił, że najbliższe spotkanie młodych odbędzie się w 2016 roku w Krakowie.

Ich premierowy utwór „Fala miłosierdzia” to de facto jedna z propozycji w konkursie na oficjalny hymn ŚDM. Piosenka miała swoją premierę 1 lutego w programie “Między Ziemią a Niebem” w TVP 1. Utwór promuje akcję Bilet dla Brata, wspierającą przyjazd młodzieży ze Wschodu na Światowe Dni Młodzieży. Teledysk przygotowali wolontariusze BdB.

– Gdy słuchałam przemówienia, które skierował w Brazylii do wolontariuszy papież Franciszek, bardzo dotknęły mnie słowa, żebyśmy nie bali się i żyli nadzieją – powiedziała serwisowi gosc.pl Magdalena Frączek. – Jako młoda dziewczyna brałam udział w ŚDM w Kolonii. Pamiętam, że byłam bardzo zaskoczona, że tak wiele osób z różnych krajów przyjeżdża na takie spotkania. Gdy usłyszałam, że Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Polsce, pomyślałam, że skoro jestem muzykiem, to powinnam coś zrobić.

Magda zaprosiła do projektu UNDER30 młodych ludzi, którzy dotąd nie współpracowali ze sobą. Poza nią w skład UNDER30 wchodzą: Agnieszka Musiał (wokal), Jessica (wokal) i Paweł (wokal, gitara) Karlińscy, Adam Kabaciński (gitara basowa) i Grzegorz Brylak (perkusja).

– Choć byłam na beatyfikacji siostry Faustyny w Łagiewnikach, moja historia z miłosierdziem Bożym zaczęła się tak naprawdę wtedy, gdy ogłoszono, że ŚDM odbędą się w Krakowie. Z każdym dniem coraz bardziej odkrywam, że to z serca Boga pochodzą przebaczenie i miłość. Chcę mówić o miłosierdziu Boga, dlatego że go doświadczam – mówi Magdalena.

Nawiązując do nazwy zespołu dodaje, że ten, kto wystawia się na promienie miłości Jezusa, jest zawsze młody i ma poniżej trzydziestki.

– Na obrazie „Jezu, ufam Tobie!” widzimy, że z serca Jezusa wychodzą woda i krew, to znaczy, że On tylko szuka miejsc, gdzie może rozlać swoją miłość. Miłosierdzie Boga gasi wszystkie pragnienia, zalewa wszystkie depresje. I choć ktoś może mieć wątpliwość, czy woda może być statecznym gruntem, na tym chyba właśnie polega wiara – mówi Magdalena. – Razem z Nim możemy chodzić po morzu, tak samo jak razem z Nim możemy wybaczyć sobie i innym najgorsze rzeczy.

„Fala miłosierdzia” jest oficjalnym utworem akcji Bilet dla Brata. W ten sposób młodzi artyści z UNDER30 chcą wspierać przyjazd młodzieży ze Wschodu na ŚDM Kraków 2016. W XII Krajowym Forum Duszpasterstwa Młodzieży, które trwało w  Łomży od 30 stycznia do 1 lutego, uczestniczyli nie tylko Polacy, ale również młodzież i duszpasterze ze Wschodu. Między innymi z Armenii, Kazachstanu, Uzbekistanu, Rosji i Ukrainy.

–  To był niezwykły czas. Wiele z tych osób pochodzi ze środowisk niekatolickich – mówi Dorota Abdelmoula z Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. – Do tej pory nie mieli okazji uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży, a przyjazd do Krakowa to duchowy krok dla całych wspólnot, które reprezentują. Słuchając ich świadectw, a także tych, które płyną z polskich diecezji, przekonuję się, że projekty takie jak BdB to nie tylko gest dobrej woli, ale przede wszystkim znak tego, jak wielu Polaków już teraz żyje błogosławieństwem o miłosiernych.

 

bilet dla brata Under30 - Fala Miłosierdzia

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 renata 03.02.2015 18:23
Niezalogowany użytkownik Ja do wczoraj nie mialam pojecia o istnieniu Magdy i zepolu , dowiedzialam sie o ich istnieniu z linku jaki dostalam od BdB ... posluchalam, poczytalam i ....wsiaklam . Jestem z Wami . A Jezus Milosierny -no coz :-) dal mi swoje milosierdzie juz wielokrotnie.
Plusów: 0 MałaDroga 03.02.2015 10:32
Aktualnie jestem na etapie poznawania twórczości Magdaleny Frączek i nic nie przesadzę jeśli wyznam, że są to dla mnie jedne z najpiękniejszych piosenek jakie w życiu słyszałem. Aż czuć, że nie tylko ręką ludzką zostały napisane.

wszystkie komentarze >

Reklama