107,6 FM

Muzycy dla ŚDM

W składzie między innymi Magdalena Frączek. Utwór promuje akcję Bilet dla Brata, wspierającą przyjazd młodzieży ze Wschodu na ŚDM.

Są młodzi, pełni energii i zafascynowani ideą ŚDM. UNDER30, czyli w skrócie <30. Formacja, którą razem z przyjaciółmi stworzyła Magdalena Frączek tuż po tym, jak papież Franciszek ogłosił, że najbliższe spotkanie młodych odbędzie się w 2016 roku w Krakowie.

Ich premierowy utwór „Fala miłosierdzia” to de facto jedna z propozycji w konkursie na oficjalny hymn ŚDM. Piosenka miała swoją premierę 1 lutego w programie “Między Ziemią a Niebem” w TVP 1. Utwór promuje akcję Bilet dla Brata, wspierającą przyjazd młodzieży ze Wschodu na Światowe Dni Młodzieży. Teledysk przygotowali wolontariusze BdB.

– Gdy słuchałam przemówienia, które skierował w Brazylii do wolontariuszy papież Franciszek, bardzo dotknęły mnie słowa, żebyśmy nie bali się i żyli nadzieją – powiedziała serwisowi gosc.pl Magdalena Frączek. – Jako młoda dziewczyna brałam udział w ŚDM w Kolonii. Pamiętam, że byłam bardzo zaskoczona, że tak wiele osób z różnych krajów przyjeżdża na takie spotkania. Gdy usłyszałam, że Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Polsce, pomyślałam, że skoro jestem muzykiem, to powinnam coś zrobić.

Magda zaprosiła do projektu UNDER30 młodych ludzi, którzy dotąd nie współpracowali ze sobą. Poza nią w skład UNDER30 wchodzą: Agnieszka Musiał (wokal), Jessica (wokal) i Paweł (wokal, gitara) Karlińscy, Adam Kabaciński (gitara basowa) i Grzegorz Brylak (perkusja).

– Choć byłam na beatyfikacji siostry Faustyny w Łagiewnikach, moja historia z miłosierdziem Bożym zaczęła się tak naprawdę wtedy, gdy ogłoszono, że ŚDM odbędą się w Krakowie. Z każdym dniem coraz bardziej odkrywam, że to z serca Boga pochodzą przebaczenie i miłość. Chcę mówić o miłosierdziu Boga, dlatego że go doświadczam – mówi Magdalena.

Nawiązując do nazwy zespołu dodaje, że ten, kto wystawia się na promienie miłości Jezusa, jest zawsze młody i ma poniżej trzydziestki.

– Na obrazie „Jezu, ufam Tobie!” widzimy, że z serca Jezusa wychodzą woda i krew, to znaczy, że On tylko szuka miejsc, gdzie może rozlać swoją miłość. Miłosierdzie Boga gasi wszystkie pragnienia, zalewa wszystkie depresje. I choć ktoś może mieć wątpliwość, czy woda może być statecznym gruntem, na tym chyba właśnie polega wiara – mówi Magdalena. – Razem z Nim możemy chodzić po morzu, tak samo jak razem z Nim możemy wybaczyć sobie i innym najgorsze rzeczy.

„Fala miłosierdzia” jest oficjalnym utworem akcji Bilet dla Brata. W ten sposób młodzi artyści z UNDER30 chcą wspierać przyjazd młodzieży ze Wschodu na ŚDM Kraków 2016. W XII Krajowym Forum Duszpasterstwa Młodzieży, które trwało w  Łomży od 30 stycznia do 1 lutego, uczestniczyli nie tylko Polacy, ale również młodzież i duszpasterze ze Wschodu. Między innymi z Armenii, Kazachstanu, Uzbekistanu, Rosji i Ukrainy.

–  To był niezwykły czas. Wiele z tych osób pochodzi ze środowisk niekatolickich – mówi Dorota Abdelmoula z Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. – Do tej pory nie mieli okazji uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży, a przyjazd do Krakowa to duchowy krok dla całych wspólnot, które reprezentują. Słuchając ich świadectw, a także tych, które płyną z polskich diecezji, przekonuję się, że projekty takie jak BdB to nie tylko gest dobrej woli, ale przede wszystkim znak tego, jak wielu Polaków już teraz żyje błogosławieństwem o miłosiernych.

 

Under30 - Fala Miłosierdzia
bilet dla brata

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama