107,6 FM

Jest data beatyfikacji polskich franciszkanów

Znamy wreszcie termin beatyfikacji polskich franciszkanów: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka oraz włoskiego kapłana ks. Alessandra Dordiego. Wyniesienie męczenników na ołtarze nastąpi 5 grudnia 2015 roku w Chimbote w Peru.

Jak donosi serwis franciszkanie.pl, datę ustalono 13 lutego w Chimbote, gdzie odbyło się pierwsze organizacyjne spotkanie wszystkich franciszkanów z peruwiańskiej delegatury z udziałem postulatora generalnego zakonu o. Angela Paleriego, krakowskiego prowincjała o. Jarosława Zachariasza oraz sekretarza generalnego ds. animacji misyjnej o. Jarosława Wysoczańskiego. Spotkaniu przewodniczył pasterz diecezji Chimbote bp Simon Francisco Piorno.

"Po 24 latach od ich męczeńskiej śmierci i po blisko 20 latach od rozpoczęcia kanonicznego procesu beatyfikacyjnego doczekaliśmy się decyzji, która bez wątpienia jest ogromnym darem dla Kościoła w Peru, Polsce i we Włoszech oraz trudnym do przecenienia darem dla zakonu i naszej krakowskiej Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię" - cieszy się prowincjał o. Jarosław Zachariasz.

Ujawnia też, że w 24. rocznicę męczeńskiej śmierci ojców Zbigniewa i Michała, tj. 9 sierpnia 2015 roku, odbędzie się w Pariacoto uroczyste otwarcie grobów męczenników i pobranie ich relikwii.

Więcej o nowych błogosławionych w ostatnim numerze "Gościa Niedzielnego".

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama