107,6 FM

Pójdą nocą, pomodlą się o pomyślność ŚDM

Nocna Droga Krzyżowa z Krakowa do Więcławic Starych odbędzie się w piątek 20 lutego. Śmiałkowie mile widziani!

Do przejścia niełatwym szlakiem, prowadzącym z Sanktuarium św. Brata Alberta Ecce Homo w Krakowie do Diecezjalnego Sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach Starych, zapraszają biskup Damian Muskus, główny koordynator przygotowań ŚDM w Krakowie oraz więcławickie Bractwo św. Jakuba.

Nocne nabożeństwo rozpocznie się o 18.00 Mszą św. w sanktuarium Ecce Homo.

Po uroczystym błogosławieństwie, pątnicy przejdą do kościoła św. Małgorzaty, gdzie zaplanowana jest przerwa na odpoczynek i modlitwę. Później pójdą już do Więcławic, gdzie o północy Mszę św. kończącą tę niezwykłą pielgrzymkę odprawi bp Muskus.

- Sięganie do wspólnego dziedzictwa kulturowego chrześcijańskiej Europy i odtwarzanie szlaków, które łączyły narody i ludzi w pielgrzymowaniu do duchowych źródeł kontynentu, są dla młodych ludzi dobrym i atrakcyjnym przykładem, jak ważne dla ich przyszłości jest powracanie do korzeni. Ważne jest też budowanie życia na trwałych i najważniejszych fundamentach - zachęca bp Damian Muskus i dodaje, że pielgrzymka, podczas której odprawiona zostanie Droga Krzyżowa, będzie piękną formą modlitwy o dobre przygotowanie i owocne przeżycie Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.

O przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku w Krakowie czytaj tutaj:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama