107,6 FM

Olsztyn pomodli się za zabitych Koptów

Beshara i Milad, Koptowie z Egiptu, znali ludzi, których islamiści ścięli w Libii. Za ofiary tego mordu będą się modlić w Olsztynie.

W niedzielę 15 lutego zwolennicy Państwa Islamskiego zamieścili w sieci film przedstawiający ścięcie na libijskiej plaży 21 Koptów - uprowadzonych wcześniej egipskich chrześcijan. Ten mord potępił cały cywilizowany świat.

Pamięć zamordowanych Koptów chce uczcić kapucyn br. Marcin Radomski, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Olsztynie.

To on zaproponował, by w najbliższą niedzielę, 22 lutego o 19.00 zgromadzić się w kościele przed Najświętszym Sakramentem na adoracji w milczeniu w intencji prześladowców, prześladowanych i zamordowanych.

- W ten sposób pragniemy zebrać się przed obliczem Chrystusa pamiętając o 21 zamordowanych Koptach i wielu innych chrześcijanach pozbawionych życia ze względu na wiarę w Jezusa. To jest nasz marsz solidarności z prześladowanymi - tłumaczy br. Marcin.

Wyjaśnia, że jako ludzie wiary nie musimy bezmyślnie kopiować form protestu czy wyrażania naszej bezradności i solidarności z ofiarami w postać hasła „Jestem...”.

- Chcemy skupić się na Tym, który jest większy od każdego prześladowcy, na Jezusie Chrystusie. Nie chcemy, aby kierowało nami pragnienie zemsty, ale miłość do naszych nieprzyjaciół. Tych 21 jeden męczenników na pewno jest już w niebie - mówi.

Jednocześnie zachęca, by w każdym kościele w Polsce odbyła się o tej samej porze taka adoracja, by w ten sposób pokazać światu, że naszą formą protestu jest adoracja, milczenie i rozmowa z samym Bogiem.

- Na modlitwie z nami w naszym kościele w Olsztynie będą tego dnia bracia Koptowie z Egiptu, Beshara i Milad. Znali osobiście niektórych z zamordowanych chrześcijan w Libii. Jeśli jest ci bliski los tych chrześcijan, przyjdź i razem z nami bądź z Chrystusem w tej szczególnej godzinie solidarności z ofiarami i prześladowanymi chrześcijanami. Wylejmy nasze łzy przed Panem - prosi br. Marcin i cytuje słowa, które w 110 r. napisał św. Ignacy z Antiochii w swoim liście do Rzymian: „Kiedy chrześcijaństwo jest nienawidzone przez świat, pokazuje ono, że nie jest dziełem człowieka, ale wielkością i mocą Boga”.

Adoracja odbędzie się w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w Olsztynie przy ul. Pana Tadeusza 16 A.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama