107,6 FM

Durczok odchodzi z TVN, prezes przeprasza ofiary

Stacja publikuje wnioski z prac komisji ws. mobbingu i molestowania. Kamil Durczok - dotychczasowy szef "Faktów" - odchodzi z TVN za porozumieniem stron ze skutkiem natychmiastowym.

Markus Tellenbach, prezes Zarządu TVN i Dyrektor Generalny TVN SA przeprosił wszystkie osoby narażone na "niepożądane zachowania w miejscu pracy".

Jak informuje portal TVN24.pl, komisja, która pracowała w ostatnich tygodniach, spędziła ponad 60 godzin na badaniu sprawy i zidentyfikowała trzy przypadki niepożądanych zachowań włącznie z mobbingiem i molestowaniem seksualnym. Spółka zapowiedziała, że zaoferuje poszkodowanym odszkodowania w wysokości do 6-krotnej miesięcznej pensji.

Zarząd TVN SA zapowiada wzmocnienie istniejących procedur zapobiegających takim sytuacjom.

Po opublikowaniu komunikatu Durczok oświadczył: "W związku z komunikatem prasowym TVN dotyczącym wyników prac Komisji nie mogę odnieść się do jego treści ani w żaden sposób go skomentować. Nie są mi bowiem znane wyniki ustaleń Komisji ani ewentualne oskarżenia osób przez nią przesłuchiwanych". Reprezentujący Durczoka mecenas Jacek Dubois przypomniał, że dziennikarz dwa tygodnie temu, oddając się do dyspozycji stacji, złożył deklarację, iż w obecnej sytuacji jego dalsze kierowanie redakcją Faktów nie jest możliwe.

"Nasz klient (...) będzie bronił swojego dobrego imienia oraz dochodził swoich praw na drodze sądowej wobec wydawcy tygodnika »Wprost«, jego autorów oraz ewentualnych innych osób. Pierwsze pozwy zostaną złożone w najbliższych dniach" - oświadczył Dubois, cytowany w komunikacie.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama