107,6 FM

Nowy sondaż prezydencki

41 proc. badanych, którzy planują wziąć udział w majowych wyborach prezydenckich, zamierza głosować na Bronisława Komorowskiego; 24 proc. - na Andrzeja Dudę; 6 proc. - na Magdalenę Ogórek - wynika z marcowego sondażu TNS Polska.

W porównaniu z sondażem z lutego, poparcie dla ubiegającego się o reelekcję Bronisława Komorowskiego spadło o 6 punktów procentowych. Z kolei poparcie dla kandydata PiS Andrzeja Dudy wzrosło o 7 punktów procentowych. Kandydatka SLD Magdalena Ogórek niezmiennie może liczyć na 6-procentowe poparcie.

Po 2 proc. badanych deklaruje w marcu chęć głosowania na kandydata PSL Adama Jarubasa (spadek o 2 pkt. proc.), kandydata partii KORWiN Janusza Korwin-Mikkego (wzrost o 1 pkt. proc.) oraz kandydata niezależnego Pawła Kukiza (wzrost o 1 pkt. proc.). Na 1-procentowe poparcie mogą liczyć: lider Twojego Ruchu Janusz Palikot (tyle samo, co przed miesiącem) oraz kandydatka z ramienia Unii Pracy Wanda Nowicka (nieuwzględniona w poprzednim sondażu).

21 proc. respondentów (spadek o 1 pkt. proc.) pytanych, na kogo oddadzą swój głos w majowych wyborach, odpowiedziało "trudno powiedzieć".

Sondażownia zaprezentowała wyniki kandydatów, którzy uzyskali poparcie na poziomie co najmniej 1 proc.

Zamiar wzięcia udziału w wyborach 10 maja w sposób zdecydowany zadeklarowała w marcu niespełna jedna trzecia badanych (32 proc.). 39 proc. respondentów odpowiedziało, że raczej pójdzie na wybory. 11 proc. ankietowanych na pewno nie pójdzie do urn wyborczych, tyle samo - 11 proc. - raczej nie weźmie udziału w wyborach. 7 proc. badanych jeszcze nie wie, czy weźmie udział w głosowaniu.

Sondaż przeprowadzono w dniach 13-18 marca 2015 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 971 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI). Wyniki dotyczące preferencji partyjnych dotyczą grupy 693 osób deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach.

« 1 »
 • szalony2
  24.03.2015 13:36
  P. Ogórek nie jest historykiem kościoła, a historykiem historii powszechnej, która to napisała pracę z historii herezji... ot różnica, ale znaczna, której ta osóbka nie zdementowała podczas przedstawienia jej w takowy sposób na wizji - rozmowa na żywo. Podtrzymując de facto kłamstwo (jak kto woli pół prawdę) pokazała, że granice oceny moralnej łatwo jej się przesuwają.

  Byłbym ostrożny!!!
  doceń 0
 • Stanisław_Miłosz
  25.03.2015 00:06
  Prezydent nic nie może, dobre sobie. To po jaki gwint tak Bronisław, ogórek i ten z seksownym tlenionym kosmykiem tak się do tej impotencji palą? A weto, o nic? A inicjatywa ustawodawcza to nic? A obowiązek rządu współpracy w sprawach zagranicznych to nic? A "nieformalne" wpływy to nic?
  Oj Marcinie Marcinie, że zacytuję Mleczkę: Nie p* bez sensu.
 • Aaron
  25.03.2015 23:42
  A dlaczego tak boją się Grzegorza Brauna kandydata na prezydenta- że go pomijają w sondażach???
  doceń 1
 • miecio80
  29.03.2015 17:07
  Mam nadzieje ze nie wybiorą tego starego komunistycznego dziadka!!!!
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama