107,6 FM

22 rozmowy o św. Janie Pawle II

- Również dzisiaj towarzyszy mi jego dobroć, a jego błogosławieństwo mnie osłania - mówi papież senior Benedykt XVI o swoim świętym poprzedniku. 22 niezwykłe rozmowy o Janie Pawle II ukazały się właśnie drukiem pod wspólnym tytułem "Niezapomniany".

22 rozmowy o św. Janie Pawle II to dzieło watykanisty i wieloletniego mieszkańca Rzymu, Włodzimierza Rędziocha. Dziennikarz "L'Osservatore Romano" wyszukał ciekawych rozmówców. Wśród nich znaleźli się kard. Angelo Amato, kard. Tarcisio Bertone, Renato Buzzonetti, kard. Andrzej Deskur czy Joahim Navarro Valls. Dzięki rozmowom powstała książka portret, z której wyłania się obraz człowieka świętego, który pozostaje żywy we wspomnieniach i wciąż obecny w życiu wielu osób, które blisko znały świętego Jana Pawła II.

Ważne miejsce w książce zajmują rozmowy z dwiema uzdrowionymi za wstawiennictwem Jana Pawła II kobietami. Francuska zakonnica - s. Marie Simon-Pierre Normand opowiada o swoim cudownym uzdrowieniu z choroby Parkinsona, podkreślając, że zlaicyzowana Francja bardzo potrzebowała tego cudu uczynionego przez papieża Polaka. Natomiast Kostarykanka Floribeth Mora Diaz składa świadectwo, w jaki sposób została cudownie uratowana ze śmiertelnego zagrożenia tętniakiem mózgu.

Książka powstawała przez blisko 10 lat. Poszczególne rozmowy ukazywały się już w prasie, ale autorowi, Włodzimierzowi Rędziochowi wydawało się, że to za mało na książkę. Wysłał więc swoje pytania papieżowi seniorowi Benedyktowi XVI.

- Długo czekałem na odpowiedź, ale było warto. Benedykt XVI odpisał po niemiecku, a tak robi zawsze, gdy chce być dobrze zrozumiany lub pisze od serca. Jego odpowiedzi są właśnie takie - mówi autor.

Książka ukazała się w ramach rozpoczynanej serii publikacji Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

- Pamięć o papieżu jest wciąż żywa. Świadczy o tym choćby liczba odwiedzających nas osób z Polski i 94 innych krajów świata. W ubiegłym roku progi Muzeum przekroczyło 243 tys. osób - mówi Michał Jakubczyk, dyrektor placówki i redaktor książki "Niezapomniany".

Książka ukazała się staraniem oficyny "Rafael".

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama