107,6 FM

"Uwolnić Asię Bibi" we wrocławskim kinie

Dziś i jutro pokazy filmu o Pakistance skazanej na śmierć za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi. Asia Bibi od sześciu lat przebywa w więzieniu. Walka o jej uwolnienie trwa.

"Wstrząsająca historia, która poruszyła sumienia milionów osób na całym świecie" - czytamy na stronie internetowej CitizenGO. Organizacja podkreśla, że mogła zostać współproducentem filmu tylko dzięki ofiarności tysięcy darczyńców. "Nie mamy żadnych wątpliwości, że musimy mówić o losie prześladowanych chrześcijan i walczyć o uwolnienie Asii Bibi oraz innych chrześcijan, którzy są przetrzymywani w więzieniach i skazani na śmierć".

Zachęcamy do przeczytania relacji z kongresu "Wszyscy jesteśmy Nazarejczykami", zorganizowanego tydzień temu w Madrycie (czytaj TUTAJ). Wzięła w nim udział rodzina Asii Bibi - mąż Ashik oraz córka Eisham.

Czego dotyczy zekranizowana historia? W opisie zamieszczonym na strona Dolnośląskiego Centrum Filmowego czytamy, że film dokumentalny Macieja Grabysa i Michała Króla „Uwolnić Asię Bibi” opowiada o chrześcijance z Pakistanu, która od sześciu lat jest przetrzymywana w więzieniu, po skazaniu jej na śmierć za rzekome bluźnierstwo w stosunku do proroka Mahometa.

"Historia Asii Bibi, chrześcijanki z Pakistanu, która została skazana na śmierć przez powieszenie za rzekome bluźnierstwo w stosunku do Proroka Mahometa nadal pozostaje otwarta…".

Film został wyprodukowany przez CitizenGO wraz z organizacją HazteOir.org, Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym "Młodzi Światu" oraz Domem Wydawniczym "Rafael".

Pokazy zaplanowano w DCF 25 i 26 kwietnia o godz. 16. Polecamy!


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • kresowiec
    08.05.2015 01:17

    Asia Bibi jest chlubą Kościoła Chrystusowego i szczególnie wyrazistym wzorem do naśladowania. Wspierajmy Tę naszą ukochaną Siostrę w wierze wytrwałą i nieustanną modlitwą  o Jej wolność i bezpieczeństwo. Módlmy się także w intencji heroicznej Rodziny Asi.

    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama