107,6 FM

Pasterze wielkiego dobra przejdź do galerii

Ponad 90 kapłanów koncelebrowało Mszę św. w 50. rocznicę święceń kapłańskich elbląskich biskupów Józefa Wysockiego i Jana Styrny.

- Dziś, dziękując za 50 lat posługi kapłańskiej tych dwóch biskupów, chcemy przede wszystkim podziękować za ogrom dobra przez nich dokonanego - mówił w homilii abp Edmund Piszcz, który przewodniczył Eucharystii w intencji jubilatów.

- W szczególności dziękujemy za dobro niewidzialne: dobro w modlitwie, dobro cichej posługi w konfesjonale, dobro Mszy świętej - tłumaczył hierarcha.

Były ordynariusz archidiecezji warmińskiej przywołał również fragment z Dziejów Apostolskich, w którym uczniowie Chrystusa rozmawiają między sobą, jak wiele uczynił dla ludzi przez nich Chrystus.

- Bóg przez nich! Nie oni sami - te słowa akcentował arcybiskup. - Ale właśnie Pan Bóg wybiera takich ludzi, którzy nie będą hamowali dobra, jakie chce on na wszystkich wylewać - wskazywał na jubilatów abp Piszcz.

- Drodzy pasterze, pragniemy Wam podziękować za wierność Chrystusowi i wierność powołaniu - mówił do jubilatów ks. dr Grzegorz Puchalski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego.

- Gdy dziś w naszym świecie panuje kultura tymczasowości, 50 lat wiernego posługiwania kapłańskiego jest znakiem - zarówno dla nas kapłanów, jak i ludzi młodych. Jest znakiem, iż możliwe i błogosławione jest dla człowieka takie oddanie się Bogu, które jest oddaniem się na całe życie - podkreślał rektor WSD.

Życzenia jubilatom złożyli również Witold Wróblewski, prezydent Elbląga, przedstawiciele Rady Miasta oraz siostry zakonne, reprezentujące zgromadzenia żeńskie naszej diecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy