107,6 FM

Coś się święci

W sobotę 20 czerwca spotkamy się na piekarskim wzgórzu. Po co? By na własne oczy zobaczyć, że Kościół żyje i ma się dobrze.

Koncert Carrantuohill, warsztaty tematyczne, konferencje, a przede wszystkim wspólna modlitwa, Eucharystia i Spowiedź.

Tak w wielkim skrócie wygląda program III Archidiecezjalnego Święta Młodych.

Tysiące spotkań i radość, na jaką stać tylko ludzi młodych. Ich święto w Piekarach Śląskich to kolejny ważny krok w drodze do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

W tym roku przygotowania odbywają się pod hasłem: "Błogosławieni czystego serca". Czas wielkiego uwielbienia i głębokiej modlitwy, ale także szalonej zabawy, nawiązywania nowych relacji i potężnej dawki dobrej muzyki.

- To będzie tsunami młodości i radości - zapewniają organizatorzy. - Plan został ułożony w taki sposób, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie, ale przede wszystkim, żeby poszczególne punkty programu nie przysłoniły tego, co najważniejsze, czyli spotkania z Panem Bogiem.

Ci bardziej odważnie (czyt. szaleni) mogą na piekarskie wzgórze dostać się na rolkach albo na… hulajnogach! Z tej okazji organizowana jest pierwsza na świecie - jak zapewniają organizatorzy z fundacji Młodzi Dla Młodych - pielgrzymka przy pomocy takich środków lokomocji. - W przejeździe weźmie udział ponad dwieście osób, stu rolkarzy i stu uczestników na hulajnogach - mówi Mateusz Kempiński, kleryk WSSD, jeden z koordynatorów imprezy. - Chcemy, żeby to była prawdziwa pielgrzymka, będziemy się w drodze modlić w intencji Światowych Dni Młodzieży. Chcemy pokazać, że Kościół w Polsce jest młody i święty.

Pielgrzymka na rolkach i hulajnogach wyruszy z Katowic do Piekar o godzinie 8. spod katedry Chrystusa Króla. Młodzież będzie pielgrzymować pod hasłem "S(h/l)alom Młodym". Na miejscu można spodziewać się hucznego powitania, modlitwy i śpiewu.

Coś się święci   Materiały prasowe

W ramach święta młodych zaplanowane są konferencje, katechezy, warsztaty, wspólna modlitwa, koncerty i mnóstwo, mnóstwo dobrej zabawy. Jednym z tematów spotkań warsztatowych będzie muzyka chrześcijańska. Poprowadzą je redaktor "Gościa Niedzielnego" Marcin Jakimowicz oraz lider i wokalista zespołu Katolika Front Grzegorz Bociański.

Eucharystię dla młodych odprawi bp Adam Wodarczyk. Po Mszy członkowie parafialnych centrów spotkają się, by porozmawiać na temat aktualnego stanu przygotowań do ŚDM i jakie zadania staną przed nimi w najbliższym czasie.

Późnym popołudniem odbędzie się druga tego dnia pielgrzymka, tym razem na Kopiec Wyzwolenia. Tam młodzi odmówią koronkę do Miłosierdzia Bożego, wypuszczą w niebo setki kolorowych balonów i zaproszą wszystkich do tańca.

Będzie i duchowo, i muzycznie, i sportowo, a nawet kulinarnie. - To będzie prawdziwe święto młodych, pełne radości i jedności - zapewniają młodzi.

Więcej informacji oraz możliwość rejestracji TUTAJ

Coś się święci   Materiały prasowe

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama