107,6 FM

Hejterzy spreparowali wypowiedź Dudy

Onet odcina się od krążącego na Facebooku tekstu, wedle którego Andrzej Duda miał powiedzieć, że emigranci to zdrajcy narodu i nie ma dla nich miejsca w naszym kraju. Fałszywa wypowiedź była udostępniana tysiące razy i wzbudziła komentarze niechętne wobec prezydenta elekta.

Materiał rozpowszechniany na FB jako link sponsorowany sprawiał wrażenie jakby pochodził z Onet Bizes. W rzeczywistości doszło do podmienienia tytułu tekstu, który nie zawierał żadnej wypowiedzi na temat emigrantów, a poświęcony był projektowi zmian wieku emerytalnego.

"Redakcja Onet.pl nie ma nic wspólnego z krążącym w mediach społecznościowych, spreparowanym materiałem, którego oryginalna wersja pojawiła się na łamach portalu 24 czerwca 2015, a ze zmodyfikowanym i zniekształcającym istotę materiału tytułem – 28 czerwca na łamach serwisu Facebook. W imieniu redakcji Onet.pl wyrażam żal z powodu zaistniałej sytuacji, a także zaniepokojenie, że w przestrzeni największego serwisu społecznościowego dochodzi do tego typu nadużyć" - napisała dyrektor Grupy Onet-RASP Monika Lech.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama