Wydawca "Tomasz Lis na żywo" ukarany

dodane 02.07.2015 09:21

jdud /wirtualnemedia.pl

Komisja Etyki TVP ukarała finansowo wydawcę programu "Tomasz Lis na żywo" Barbarę Hrybacz. Chodzi o przedwyborczy faul, polegający na przypisaniu Kindze Dudzie - córce ówczesnego kandydata na urząd prezydenta - kompromitującego wpisu na Twitterze.

Wydawca "Tomasz Lis na żywo" ukarany   AUTOR / CC-SA 2.0 Tomasz Lis

Kinga Duda miała stwierdzić, że jak jej tata zostanie prezydentem, to odda Oscara otrzymanego przez twórców filmu „Ida”.
Podaniu bez sprawdzenia informacji z fałszywego konta towarzyszyły kpiny, których dopuścił się jeden z gości Tomasza Lisa, aktor Tomasz Karolak, należący do komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego.

Tomasz Lis, Barbara Hrybacz i zarząd TVP przepraszali później za naruszenie zasad etyki dziennikarskiej.

Także Komisja Etyki TVP uznała, że doszło do złamania zapisu regulaminu, mówiącego, że „informacje przekazywane przez dziennikarza powinny być zrównoważone i dokładne, tak aby telewidz mógł odróżnić fakty od przypuszczeń i plotek oraz powinny być przedstawiane we właściwym kontekście, opierać się na wiarygodnych i możliwie wielostronnych źródłach. Żadne okoliczności, motywy, naciski czy inspiracje nie usprawiedliwiają podania fałszywych czy niesprawdzonych informacji ani zatajania informacji”.

TVP ustami swej rzeczniczki Joanny Stempień-Rogalińskiej odmówiła serwisowi gosc.pl ujawnienia wysokości kary, powołując się na ochronę danych osobowych.

W sezonie 2014/2015 program „Tomasz Lis na żywo” gromadził przed telewizorami 2,05 mln widzów. To o 80 tys. widzów mniej niż w sezonie poprzednim.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| TOMASZ LIS

Przeczytaj komentarze | 10 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 3 abwin 05.07.2015 23:00
Moim zdaniem szkoda czasu na oglądanie takiego programu, jak również wydawanie pieniędzy na Newsweeka. Podoba mi się hasło, które usłyszałem: "Jeśli jesteś katolikiem, nie zadawaj się z Newsweekiem".
Plusów: 1 Anita 02.07.2015 21:40
Niezalogowany użytkownik Widać też oglądasz ten program skoro wiesz
że jest tak słaby.
"Pożal Boże" takich recenzentów jak Ty.
Plusów: 10 Ryszard 02.07.2015 17:55
Niezalogowany użytkownik Co znaczy "typowe działania pisowskie"? Czyżby potwierdzały się doniesienia o zatrudnieniu hejterów przez partię rządzącą? Ponadto przypominam (i wyraźnie to już przecież widać) że rytualne straszenie PISem przestało działać...
Plusów: 8 kochana 02.07.2015 16:49
Niezalogowany użytkownik Lisek chytrusek chciał popisać się swoją inteligencją a okazało się to znów klapą.
No cóż walczy ten pan i walczy przeciw zdrowym wartościom,a tak naprawdę z góry jest skazany na przegraną,bo prawda zawsze wygrywa.

wszystkie komentarze >