Co jeszcze w Polsce da się zepsuć?

dodane 23.07.2015 20:05

KAI |

Jeszcze nie otrząsnęliśmy się po podpisaniu przez prezydenta ustawy o in vitro, a już sejm przyjął kolejną kuriozalną ustawę dotyczącą zmiany płci - pisze Halina Szydełko, prezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej (KIAK) w Polsce.

Co jeszcze w Polsce da się zepsuć?   Jakub Szymczuk /Foto Gość Tempo prac w parlamencie pod koniec kadencji wyraźnie wzrosło. Tylko czy to dobrze? Może czas odetchnąć i pojechać na urlop - sugeruje prezes Akcji Katolickiej

W związku z przyjętą przez obie izby Parlamentu i podpisaną przez Bronisława Komorowskiego ustawą o in vitro oraz przyjętą w Sejmie ustawą o zmianie płci, prezes Halina Szydełko pyta: "Ile zła zdąży jeszcze wyrządzić ten parlament?

W oświadczeniu, które jest odpowiedzią na ostatnie decyzje, zwraca uwagę, że przyjęte dziś prawo otwiera drogę do tzw. "małżeństw" homoseksualnych. Tłumaczy, że jeśli kobieta oświadczy, że jest mężczyzną, a sąd to uzna i usankcjonuje, to będzie mogła wziąć ślub z drugą kobietą. I nawet nie musi się silić na zmianę wyglądu.

Prezes KIAK podkreśla, że procesy legislacyjne pod koniec kadencji wyraźnie przyspieszyły, a jedyną nadzieją na to, że już nic więcej w Parlamencie nie zostanie zepsute jest to, zmęczeni posłowie wyjadą wreszcie na "zasłużone" urlopy. Pytanie tylko, co jeszcze mogą przywieźć z egzotycznych wakacji? Poniżej pełna treść oświadczenia.

Sejmowe rewolucje

Jeszcze nie otrząsnęliśmy się po podpisaniu przez prezydenta ustawy o in vitro, a już sejm przyjął kolejną kuriozalną ustawę dotyczącą zmiany płci. Każdy może sam określić czy czuje się kobietą, czy mężczyzną, bez względu na uwarunkowania genetyczne.

Nie trzeba nawet zmieniać wyglądu. Czy mężczyzna, który stwierdzi, że czuje się kobietą będzie mógł uprawiać sport w sekcji żeńskiej? To akurat nie jest może najważniejsze, ale wskazuje na groteskowość tej ustawy. To co najbardziej istotne - ustawa otwiera również drogę do homo małżeństw. Jeśli kobieta oświadczy że czuje się mężczyzną, a sąd to usankcjonuje, będzie miała prawo "ożenić się" z drugą kobietą. Procesy legislacyjne wyraźnie przyspieszyły. Ile zła zdąży jeszcze wyrządzić ten parlament? Cała nadzieja, że zmęczeni legislacyjnym trudem posłowie będę chcieli wyjechać wreszcie na „zasłużony” wypoczynek. Z drugiej strony, aż strach pomyśleć, jakie innowacyjne pomysły mogą niektórzy przywieźć z egzotycznych wakacji.

Myślę, że warto zintensyfikować modlitwę za parlamentarzystów, której podjęliśmy się przed paru laty. Po owocach pracy sejmu i senatu widać, że niektórzy z Państwa chyba zapomnieli o swoich podopiecznych. Gorąco zachęcam do modlitewnej pamięci.

Halina Szydełko
Prezes Zarządu KIAK

Akcja Katolicka jest publicznym stowarzyszeniem katolików świeckich, którzy w ścisłej współpracy z hierarchią kościelną uczestniczą w prowadzeniu misji apostolskiej Kościoła.
Akcja Katolicka w Polsce została utworzona w 1930 r., a zdelegalizowały ją po II wojnie światowej władze komunistyczne. Została reaktywowana przez Konferencję Episkopatu Polski 2 maja 1996 r. z inicjatywy Jana Pawła II.
W Polsce Akcja Katolicka liczy ok. 23 tys. członków, a jej oddziały obecne są w ponad 2 tys. parafii. Ze stowarzyszenia tego wywodzi się 13 obecnych parlamentarzystów.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| IN VITRO, PARLAMENT, SEJM, ZMIANA PŁCI

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Przeczytaj komentarze | 8 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 grzegorzku 26.07.2015 18:07

Ja będę się też za pania Szydełko modlił, żeby Pan Bóg dorzucił jej tych kilka punktów IQ. Przynajmniej tyle, żeby mogła przeczytać ze zrozumieniem ustawę, którą komentuje.
Plusów: 0 grzegorzku 26.07.2015 17:54
Panią Szydełko chciałbym uspokoić - nikt nie będzie Pani przymuszał do zmiany płci.
Plusów: 1 gość 24.07.2015 08:42
Niezalogowany użytkownik Szkoda że pani Szydełko obudziła się dopiero po zakończonej i przegranej wojnie. Dotychczas jej działaniem było pisanie listów protestacyjnych albo i tego nie było. teraz każdy płacze nad rozlanym mlekiem. Dodam tylko że jeżeli jest się prezesem tak licznej organizacji i tak teoretycznie zorganizowanej to inaczej to wszystko powinno wyglądać przez ostatnie 3 lata.
Plusów: 6 Tomasz 24.07.2015 07:11
Niezalogowany użytkownik Im większy pośpiech Platformy Obywatelskiej i jej przystawek w uchwalaniu takiego prawa, tym bardziej jest mi wstyd, ale jednocześnie jestem coraz bardziej spokojny o wynik wyborów.

wszystkie komentarze >