107,6 FM

Ruch Kukiza zgłoszony w PKW

Za kilka dni formalności stanie się zadość i Kukiz'15 ruszy do wyborów.

Wczoraj Paweł Kukiz odwiedził PKW, by złożyć formalny wniosek o rejestrację swojego komitetu - poinformowało TVN 24. Nazwa komitetu to Kukiz '15 i pod tą nazwą ruszy do wyborów parlamentarnych, które odbędą się jesienią. Do północy 15 września zarejestrowane komitety będą mogły składać listy z nazwiskami swoich kandydatów.

Rzecznikiem prasowym komitetu Kukiz'15 jest Miłosz Lodowski. Pytany przez serwis wpolityce.pl, dlaczego ostatnio Paweł Kukiz występuje w mediach wyłącznie w kontekście sporów z dawnymi współpracownikami, przekonuje, że jeśli jest cisza o Kukizie, to jest to cisza przed burzą, a atak na ruch Kukiza to mobilizacja systemu i podległych mu mediów. "Ogromną panikę widać w kręgach rządowo-medialnych. I dlatego na siłę szuka się haków, kłótni, próbuje się stworzyć wokół Ruchu Pawła Kukiza atmosferę aż ciężką od oskarżeń wobec lidera" - ocenił Lodowski.

Pytany, kto znajdzie się na listach komitetu Kukiz'15, tłumaczył, że ludzie zupełnie nowi, których dotąd nie było na scenie politycznej. "Nasi przedstawiciele, kandydaci, członkowie Ruchu, to będą w ogromnej mierze ludzie zupełnie nowi w polskiej polityce. Oni nie chcą stracić świeżości jeszcze przed kampanią. Ich świeżość to nadzieja na zmiany w Polsce. Na naszych listach nie znajdą się spadkowicze związani z formacjami, które są Polakom znane już od dekad. Stąd też zdeterminowane, ale spokojne działania Pawła Kukiza. To wywołuje furię, bowiem wydawało się wielu środowiskom, że uda się im przykleić do Kukiza i dzięki niemu wejść do parlamentu. Dziś widać, że to będzie coraz trudniejsze" - mówił.

O programie wyborczym komitetu Kukiz'15 wiadomo na razie niewiele. A właściwie wiadomo tylko tyle, że takowego nie ma. Paweł Kukiz tłumaczył już niejednokrotnie w mediach, że programy "to ściema". Dlatego jego ruch programu nie tworzy. Chce za to utworzyć strategię dla Polski. Czym jednak ta strategia ma się charakteryzować? Na to pytanie też rzecznik nie odpowiedział dokładnie. Mówił, że jeszcze się tworzy i "powinna zawierać kompleksowe rozwiązania dla Polski". Jakie konkretnie będą te działania możemy dowiedzieć się prawdopodobnie w okolicach konwentu, który ruch planuje zorganizować przed wrześniowym referendum.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama