107,6 FM

Wernisaż prac architektonicznych Sławomira Kaczora w 150. urodziny miasta, Katowice, 21 września

Wystawa nosi nazwę "W rytmie mojego miasta. Miasto wyobrażone". W 150. rocznicę urodzin miasta Katowice zostanie otwarta w MDK Koszutka, przy ul. Grażyńskiego 47 w Katowicach.

Prace Sławomira Kaczora są pokłosiem jego wizji i przemyśleń nad architekturą miasta, jej wpływem na kształtowanie się gustów estetycznych i wyborów moralnych człowieka.

Wystawa będzie składała się z pięciu tablic, na których zostaną zaprezentowane projekty architektoniczne autora z lat 1993-2002. Każdej z wizji będzie towarzyszyła krótka historia miasta pomyślanego jako dzieło muzyczne, w tym historia Katowic, i jego roli na przestrzeni czasu.

Obok wizji z zakresu architektury miasta, autor zaprezentuje również modele obiektów sakralnych własnego autorstwa, których głównym atutem jest nie tylko zewnętrzna oprawa zgodna z eksponowaną epoką, ale przede wszystkim wystrój wnętrz. Tej części wystawy będzie towarzyszyła oprawa multimedialna, czyli wspólne zwiedzanie obiektu.

Wystawa zostanie otwarta 21 września o godz. 17 w gmachu MDK Koszutka w Katowicach przy ul. Grażyńskiego 47. Gośćmi specjalnymi będą prof. dr hab. Jolanta Szulakowska-Kulawik z Akademii Muzycznej w Katowicach i dr Lech Szaraniec. Wydarzeniu towarzyszyć będą prelekcja poświęcona historii miasta w kilku odsłonach, część artystyczna oraz poczęstunek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama