Kardynał o handlu organami z aborcji

dodane 03.08.2015 19:20

jdud

Przewodniczący episkopatu USA, a zarazem bliski współpracownik papieża kard. Sean O’Malley skomentował skandal, jaki wybuchł po opublikowaniu nagrań, świadczących o tym, że największa amerykańska aborcyjna organizacja Planned Parenthood sprzedaje organy nienarodzonych dzieci, zabitych w jej klinikach.

Kardynał o handlu organami z aborcji   s.maentz / CC 2.0 Kard. Sean O'Malley

(Więcej o tym:

Metropolita Bostonu stwierdził, że aborcja jest produktem rozpowszechnionej mentalności zysku i kultury odrzucenia. Zauważył, że doniesienia medialne na temat Planned Parenthood zwracają uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze, na aborcję, która  sama w sobie jest bezpośrednim atakiem na ludzkie życia w jego najbardziej bezbronnej postaci. Po drugie, na pozyskiwanie organów i tkanek płodów poprzez aborcje. - Obydwa te działania godzą w człowieczeństwo i godność ludzkiego życia – podkreślił kard. O’Malley, dodając, że fakt ten powinien być w centrum uwagi przy rozważaniu obecnych kontrowersji.

Kardynał skorzystał przy tym z okazji, by zaoferować pomoc osobom uwikłanym w aborcję. Służy temu znany także w Polsce projekt Winnica Racheli.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 4 saherb 04.08.2015 05:18
Widać tu hipokryzję PP. Jeśli "trzeba" zabić dziecko, to mówią, że to "zlepek komórek", "tkanka" itp. A już po zabiciu to są "LUDZKIE organy".
Plusów: 3 gabi 03.08.2015 21:10
Niezalogowany użytkownik Byłam bardzo zdziwiona, że powiedzieli o tym przerażających praktykach w wiadomościach.Okropne.
Plusów: 6 Atimeres 03.08.2015 19:30
Takie traktowanie człowieka, jak to czyni organizacja PP, jest normalną konsekwencją zezwolenia na aborcję!
Wszyscy, zgadzający się na aborcję, muszą być praugotowani na dalszy "postęp" w tej dziedzinie, np. wobec kalekich już urodzonych dzieci!

wszystkie komentarze >

Reklama