107,6 FM

ZOO bez słonia

W pierwszych dniach sierpnia Thisiam pojechał do Szwajcarii.

Szczęście mieli ci, którzy zdecydowali się odwiedzić Śląski Ogród Zoologiczny w pierwszych dniach sierpnia - mogli jeszcze zobaczyć wspaniałego, ogromnego słonia o imieniu Thisiam. Wielu zwiedzających robiło sobie pożegnalne zdjęcia.

Z powodu przygotowań do podróży Thisiam nie opuszczał już słoniarni. Na jego dotychczasowym wybiegu dyrekcja umieściła informację na temat przygotowań. Wyjaśniała również dlaczego słoń ma na nogach specjalne obręcze - zapewniające bezpieczeństwo podczas transportu. Załadunek na tira i transport pięciotonowego zwierzęcia to nie lada wyzwanie. Jak zapewniają przedstawiciele ZOO, słoń był do tego dobrze przygotowany, m.in. przez weterynarza. Podczas drogi miał dostęp do wody i karmy - zjada jej każdego dnia ok. 300 kg.

Thisiam wyjechał w podróż do Szwajcarii. Według planu trwała ona kilkanaście godzin. Na miejscu czekały na niego trzy panie słonice.

Dyrekcja uspokaja, że te lubiane przez wielu zwierzęta wrócą za jakiś czas. Obecnie rozpoczyna się remont słoniarni. Po modernizacji wprowadzą się tam młode słonięta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama