107,6 FM

Naszą misją jest po prostu żyć z...

W Taizé Jean Vanier rozważał znacznie życia we wspólnocie.

 

Naszą misją jest po prostu żyć z...   Jean Vanier Henryk Przondziono /Foto Gość W Taizé trwa jubileuszowe spotkanie młodych z racji setnej rocznicy urodzin założyciela tej ekumenicznej Wspólnoty, Brata Rogera, 10-tej rocznicy jego tragicznej śmierci oraz 75-lecia jego przybycia do Taizé.

Podczas dzisiejszych spotkań z młodymi rozważano m.in. znaczenie życia we wspólnocie. Opowiadał o tym Jean Vanier, założyciel wspólnot chrześcijańskich Arka, tworzonych przez osoby niepełnosprawne intelektualnie oraz ich opiekunów.


TŁUMACZENIE:
„To nieprawdopodobne, że naszą misją jest po prostu żyć z. Jest naprawdę wspaniale żyć z takimi ludźmi, [tzn. w ludźmi z niepełnosprawnością]. Naprawdę nie jest to żadną trudnością. Trudnością jest przekonanie innych, by w to uwierzyli.”

Znany filozof i teolog podkreślał, że człowiek rozwija swój charakter i osobowość za sprawą innych ludzi.


TŁUMACZENIE:
„Sądzę, że istnieje związek między przynależeniem i stawaniem się. Przynależeć tzn. być razem, dostać się do wspólnoty, a to pomaga następnie zmienić się, stać się kimś, kim powinno się być.”

Pierwszą Wspólnotę Arkę Jean Vanier założył w 1964 r w wiosce Trosly we Francji. Obecnie istnieje około 140 takich wspólnot w 40 krajach świata.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama