107,6 FM

Lekcja dziękowania

W najbliższą niedzielę 23 sierpnia w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się II Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia.

- Ma ona charakter przede wszystkim dziękczynny. Dziękujemy Bogu za dzieło Jego miłosierdzia, które jest obecne w całej historii zbawienia - mówi ks. Franciszek Ślusarczyk, rektor sanktuarium. - Tej postawy dziękczynienia chcemy się uczyć przez wstawiennictwo Jezusa Miłosiernego, św. s. Faustyny, św. Jana Pawła II. Oni nas uczą tej, może nie zawsze dostrzeganej, ale bardzo ważnej umiejętności wdzięczności wobec wobec Boga i wobec siebie nawzajem.

Głównej Mszy św. z błogosławieństwem rodzin i dzieci - o godz. 12 - przewodniczyć będzie metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Na godz. 15 zaplanowano Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W dniu pielgrzymki w rozstawionych w Łagiewnikach namiotach prezentowane będą dzieła miłosierdzia (m.in. Dom Miłosierdzia im. św. Siostry Faustyny, Poradnia Miłosierdzia, Caritas, Arka, Sychar, Łagiewnicka "22", Wydawnictwo "Misericordia"). W auli natomiast będą wyświetlane filmy "Mary’s Land - Ziemia Maryi" (13.30), "Karolina" (16.30) oraz "Bóg nie umarł" (18.30).

Na tym nie koniec atrakcji dla pielgrzymów. Na wieży bazyliki Miłosierdzia Bożego 23 sierpnia uruchomiony zostanie zegar odliczający dni, godziny i minuty do rozpoczęcia Roku Świętego Miłosierdzia, które nastąpi 8 grudnia.

Na pamiątkę uczestnictwa w pielgrzymce dla każdej rodziny organizatorzy przygotowali także płytę CD z nagraniem (w wersji śpiewanej i recytowanej) Koronki do Miłosierdzia Bożego. Będą one rozdawane po każdej Mszy św.

Dzień przed II Pielgrzymką Czcicieli Bożego Miłosierdzia w sanktuarium świętowane będą 110. urodziny św. Faustyny (z lekkim wyprzedzeniem, bowiem Apostołka Miłosierdzia urodziła się 25 sierpnia). Specjalną formę będzie miała sobotnia "dwudziestka dwójka", czyli kolejne ze spotkań łagiewnickiej wspólnoty, przygotowującej się do Światowych Dni Młodzieży.

- Rozpoczniemy inspirującym słowem i modlitwą w kaplicy klasztornej. Potem na podwórzu czeka nas wiele urodzinowych atrakcji, m.in.: koncert ewangelizacyjny, loteria fantowa, z której dochód przekażemy na Bilet dla Brata, czyli na dofinansowanie uczestnictwa w ŚDM dla młodych z Europy Wschodniej. Będzie też wielki tort urodzinowy oraz 110 balonów, które z dobrą myślą wyślemy do nieba - zapowiada s. Gaudia ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

Gościem specjalnym będzie o. Łukasz Buksa OFM, który zaprezentuje m.in. skomponowaną przez siebie aranżację Koronki do Miłosierdzia Bożego. Początek urodzinowego spotkania o godz. 18.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama