107,6 FM

Duda ma dwa razy więcej zwolenników niż przeciwników

Działalność prezydenta Andrzeja Dudy, w pierwszym okresie sprawowania przez niego urzędu, dobrze ocenia 33 proc. ankietowanych, źle - 15 proc., a wyrobionego zdania nie ma 52 proc. - wynika z sondażu CBOS. Wskazuje on również, że nieco poprawiły się notowania Sejmu i Senatu.

Z przeprowadzonego w drugiej połowie sierpnia sondażu wynika, że opinie o działalności prezydenta Dudy - który objął urząd 6 sierpnia - są jeszcze mało wyrobione.

Spośród 33 proc. ankietowanych, którzy z uznaniem wypowiadają się o działalności prezydenta Dudy, 24 proc. ocenia ją "raczej" dobrze, a 9 proc. "zdecydowanie" dobrze. Wśród krytyków, 11 proc. ocenia działania nowego prezydenta "raczej" źle, a 4 proc. "zdecydowanie" źle.

52 proc. respondentów nie wie jeszcze, jak oceniać działalność Dudy.

CBOS spytał także o ocenę Sejmu i Senatu. 22 proc. badanych dobrze ocenia działalność Sejmu, 63 proc. ma krytyczną opinię. Zdania nie wyraziło 15 proc. W przypadku Senatu pozytywnie o jego działaniach wypowiedziało się 26 proc., źle oceniło je 48 proc., a 26 proc. nie wyraziło zdania.

Notowania obu izb parlamentu - zauważa CBOS - są lepsze niż w lipcu i są jednymi z najlepszych w tym roku, co jednak nie wypływa znacząco na fakt, że nastawienie Polaków do pracy parlamentarzystów jest nadal na ogół negatywne.

CBOS przeprowadził sondaż metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 17-24 sierpnia na liczącej 1040 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama